VFL-Bačka Zona : Sudija Jerilović iz Apatina trenirao strogoću na Gradskom stadionu u Somboru

Na sat vremena pre početka prvenstvene utakmice X kola Bačke Zone , nad Somborom se izlila veća koiličina padavina, i Gradski stadion, gde su svoju utakmicu za bodove, igrali Radnički i Zadrzgar iz Srpskog Miletića, bio je dobro natopljen vodom, pa je umnogome otežavao kontrolu lopte, i igrači su se dosta klizali po travi, ali u toku same utakmice sijalo je sunce,vreme se popravilo, i bilo je prijatno za igru.

Stotinjak odvažnih i hrabrih gledalaca, a među njima dosta onih koji su došli iz Srpskog Miletića, nisu se baš nagledali dobrog fudbala ,a najveći deo njih je nezadovoljno napustio tribine Gradskog stadiona.U prilog tome govore reči Damira Vukovića ,igrača Zadrugara, koji je nekada igrao za somborske crveno-bele,a posle završene utakmice je rekao sve, što je ovaj susret rivala učinilo nervoznim, i posvađalo poneke navijače, tradicionalno dobrih i prijateljskih klubova. „Sudija je pokvario sve, zaj.....o je i nas i njih. Nije mi jasno zašto je pokazao crveni karton kapitenu domaćih, Karaliću ?. Slobodno to napišite , rekao je Vuković, silazeći sa terena posle završetka meča.

U prvih dvadesetak minuta utakmice, domaćini su imali svoje prilike za gol, ali je prvu pravu priliku imao Mušikić iz Zadrugara, koji je u 5 minutu jednim šutem sa veće udaljenosti zapretio Pavasoviću, na čiju je sreću lopta prošla pored stative. Pet minuta kasnije, Karalić šutira pored gola. Jedna brza kontra u 16 minuti, kada mladi Martinović šutira u golmana Ignjatovića, od koga se lopta odbija i pogađa stativu. Samo minut kasnije, Marko Miletić izvodi slobodan udarac sa 30 metara, a loptu upućenu u šesnaesterac niko ne dira, i ona prolazi pored desne stative gola gostiju. Iz prvoga poluvremena , šansa koju je imao Stevanović, kada je obišao golmana Radničkog, ali je pogodio spoljni deo male mreže.U 34 minuti, centarfor Radničkog Karas dovodi domaće u vođstvo iz jednog kontranapada, bega po levoj strani, i dobrog šuta preko ruku golmana Ignjatovića.

U drugom poluvremenu, najbolju priliku su imali gosti u 55 minutui, ali Pavasović dobro interveniše i otklanja opasnost za svoja vrata. Pored ove, još je bilo prilika da se istakne čuvar mreže domaćina,a u 74 minuti bio je nemoćan da spreči izjednačenje, kada je Končar sigurnim šutom u suprotni ugao , postavio konačnih 1:1.

Šta je navelo sudiju Jerilovića iz Apatina da u 66 minuti pokaže direktan crveni karton, tada kapitenu domaćih Karaliću, znao on sam,a ovaj njegov potez izazvao je čuđenje domaćih igrača, publike, ali i navijača i fudbalera Zadrugara. Bio je to period kada je on ispustio kontrolu meča, i još u nekoliko poteza je trenirao strogoću,mahao žutim kartonima uglavnom, i jedino domaćim fudbalerima, što je opet iritiralo navijače domaćih, ali i same fudbalere oba tima.

VFL-Bačka Zona RADNIČKI-ZADRUGAR 1:1 ( 1:0)

Sombor, 17. oktobra 2015 godine. Gradski Stadion. Gledalaca 100. Sudija Jerilović (Apatin). Pomoćnici Rakić (Apatin) i Vujić (Kula). Delegat Lazić (Kula). Strelci Karas u 34 za Radnički, a Končar u 74 za Zadrugar. Žuti keartoni: Đumić, Karalić,Josić, Drezgić, Bezbradica i Lazić (Radnički) Crveni karton Karalić(Radnički) u 66 minuti. Igrač utakmice Marko Bezbradica (Radnički).

RADNIČKI: Pavasović,Tevanović,Vaci, Đumić(Drezgić), Lakić, Josić, Karalić, Bezbradica, Karas(Lazić), Miletić, Martinović(Subotić).

ZADRUGAR: Ignjatović, M. Vuković, Branković, Jovanović, Radmanović, Divjak, Stevanović, D. Vuković, Sušić(Končar), Mušikić i Milenković.