Drastične kazne za "Baskijce"
Komesar za takmičenje Druge lige Rasinskog okruga  Momčilo Milosavljević izrekao je četvorici fudbalera FK "Varvarina" (popularni Baskijci) drastične kazne zbog prekida utakmice Sloga (Lozna) - Varvarin odigrane u Lozni  prošle nedelje u okviru 11 kola lige.  Naime po izvestaju službenih lica gl-sudija utakmice Erčević Igor prekinuo je utakmicu u 73. minutu utakmice zbog kako su službena lica navela napada čak ćetiri fudbalera Varvarina na gl.sudiju. Komesar Momčilo Milosavljević,Na osnovu člana 50 Pravilnika o takmičrnju FSS  prekinutu utakmicu je registrovao službenim rezultatom 3:0 za Slogu (parforfe). A na osnovu člana 53. DP FSS novčanom kaznom od 5000  takođe su kažnjeni  Varvarinci.

Igračima od 6 meseci do  1 godine

Najgore su prošla četvorica igrača Baskijaca a Momčilo Milosavljević im je izrekao drastične kazne i to.

1. Igrač Građanin Marko, FK “Varvarin“ iz Varvarina, br. leg. 354, na osnovu čl. 59 Disciplinskog pravilnika FSS, kažnjava se zabranom igranja u vremenskom periodu od 6 ( šest ) meseci na prvenstvenim i KUP utakmicama, jer je na utakmici Sloga – Varvarin, igrane 25.10.2015. godine u 73. minutu isključen zbog fizičkog napada na sudiju utakmice. Kazna teče od 26. 10. 2015. godine.

2. Igrač Glišić Igor, FK “Varvarin“ iz Varvarina, br. leg. 353, na osnovu čl. 59 Disciplinskog pravilnika FSS, kažnjava se zabranom igranja u vremenskom periodu od 1 ( jedan ) godine na prvenstvenim i KUP utakmicama, jer je na utakmici Sloga – Varvarin, igrane 25.10.2015. godine u 73. minutu isključen zbog fizičkog napada na sudiju utakmice. Kazna teče od 26. 10. 2015. godine.

3. Igrač Božinović Danijel, FK “Varvarin“ iz Varvarina, br. leg. 301, na osnovu čl. 59 Disciplinskog pravilnika FSS, kažnjava se zabranom igranja u vremenskom periodu od 6 ( šest ) meseci na prvenstvenim i KUP utakmicama, jer je na utakmici Sloga – Varvarin, igrane 25.10.2015. godine u 73. minutu isključen zbog fizičkog napada na sudiju utakmice. Kazna teče od 26. 10. 2015. godine.

4.Igrač Jakovljević Danijel, FK “Varvarin“ iz Varvarina, br. leg. 358, na osnovu čl. 59 Disciplinskog pravilnika FSS, kažnjava se zabranom igranja u vremenskom periodu od 1 ( jedan ) godine na prvenstvenim i KUP utakmicama, jer je na utakmici Sloga – Varvarin, igrane 25.10.2015. godine u 73. minutu isključen zbog fizičkog napada na sudiju utakmice. Kazna teče od 26. 10. 2015. godine.

Delegat takođe kažnjen

Delegat utakmice Zbiljić po svemu sudeći neće do kraja sezone obavljati dužnost jer je  napravio niz propusta a najveći su za Riplija.Naime u protokolu utakmice nigde nije napisao da je utakmica prekinuta a u rubrici pobednik upisao je FK Lozna. Baš cirkus.

OFK Gnjila 4 : 1 Stari Trstenik
Sloga 2 : 2 Rubin (Z)
Polet 57 4 : 0 Omladinac
Kamenorezac 76 1 : 1 Trudbenik
Beli Orlovi 6 : 4 Mladost
Donji Kopaonik 2 : 0 Rubin (DS)