Rukomet Prva liga - Novopazarci ubedljivi u Kraljevu

Novi Pazar zasluženo nosi ceo plen iz grada na Ibru. Domaćini su dobro počeli susret (3:2) ali je gostujući tim ubrzo pokazao da se reč o kvalitetnoj rukometnoj družini koju su uspešno predvodili Tomić, Babić i kapiten Međedović koji su na kraju postigli ukupno 25 pogodaka! Najveća razlika u prvom poluvremenu iznosila je sedam poena. Bilo je to u 24. minutu. U timu domaćina u prvom delu susreta po tri pogotka zabeležili su Bišković i Vukadinović. Na kraju najefikasniji u timu Metalca bio je Vikadinović.

U nastavku gosti iz grada na Jošanici dodali gas i iz minuta u minut povećavali prednost. koja je na kraju dostigla najveću razliku opet zahvaljujući fenomenalnom tandemu Babić - Tomić koji su prosto rešetali gol Metalca. Gledaoci su mogli da uživaju gledajući osmišljene akcije i efekte golove od kojih treba izdvojiti dva pogodka posle takozvanih cepelina. Najpre je na ovaj način akciju krunisao Novopazarac Barjaktarević a nešto kasnije i Batrićević. Vredan pažnje je i efektan lod Milivojevića iz sedmerca kao i podvig golmana Ćosovića koji se u drugom poluvremenu istakao sa čak devet odbrana.

Igrač utakmice: Tomić (N. Pazar)

METALAC - NOVI PAZAR 22:33 (13:18)

KRALjEVO - Nova hala sportova. Gledalaca 200. Sudije: Perišić (Kruševac), Krivokuća (Čačak). Sedmerci: Metalac 3(2), Novi Pazar 4(4). Isključenja: Metalac. 16 minuta. Novi Pazar 12 minuta

METALAC: Milovanović 5 odbrana, Nikolić 1, Dimitrijević, Milivojević 5(1), Batrićević 1, Jovanović 2, Kiković, Z. Veljović 1, Tipsarević, Bošković 3, Bakračević, B. Veljović 3, Gajić, Vukadinović 4(1), Marić 2

NOVI PAZAR: Jeremić 5 odbrana, Mujčinović, Salković, Tomić 9, Ćurkić, Badić 1, Arifović, Hamidović 2, Sefović, Crnovršanin Ćosović 9 odbrana, Babić 11(2), Miralemović, Barjaktarević 3, Međedović 5(2), Dević 2