27.12.2015 Administrator

Košarkašice Kraljeva trijumfom overile 2015. godinu

Košarkašice Kraljeva pobedom su spustile zavesu na, za njih, veoma uspešnu 2015. godinu. "Malene" su u Hali sportova kraj Ibra, u okviru 13. kola Prve ženske lige Srbije, savladale ekipu kragujevačkog Radničkog, rezultatom 68:56 (12:10, 14:17, 24:17, 18:12). Teže nego što se očekivalo "malene" su došle do trijumfa, preokretom u trećoj četvrtini.

Već sam početak meča kao da je nagoveštavao neizvestan i zanimljiv komšijski derbi. Posle rezultatske klackalice, gošće su na veliki odmor otišle sa minimalnom prednošću 27:26.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku Kraljevčanki. Kada je bilo najpotrebnije razigrale su se Tatjana Živanović i Marijana Paunović koja je pogodila nekoliko važnih poena. Angažovanijom igrom u odbrani i serijom poena domaće košarkašice stiču zavidnu prednost, koju su krajem treće deonice umalo prokockale.

Večeras veoma loši arbitri Djurić i Tadić prvo sviraju nepostojeći faul u korist gostujućih košarkašica, a nakon toga i tehničku grešku treneru "malenih" Igoru Vujoviću. Serijom slobodnih bacanja, kao i poenima iz dodatnog napada gošće smanjuju zaostatak na 6 poena.

U finišu četvrte četvrtine posle serije poena domaćih košarkašica, kada je na semaforu stajalo 59:46, bilo je jasno da "malene" samo mali korak deli od novog trijumfa. Sigurnom igrom u završnici susreta domaće košarkašice su uspele da naprave taj korak, sačuvale nedostižnu prednost i na kraju uz ovacije sa tribina proslavile novu pobedu za uspešan završetak 2015. godine.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Tatjana Živanović sa 16 poena (11 skokova), dok su još dvocifren učinak ostvarile Marijana Paunović 15 poena (9 skokova) i Kristina Arsenić 12 poena (7 skokova).

U gostujućoj ekipi najefikasnija je bila Milica Cvetanović sa 19 poena ujedno i najefikasnija igračica na meču, dok su još dvocifren broj poena postigle Jelena Trifunović 13 poena (9 skokova) i Sara Milošević 10 poena.

Šumadija 76 : 80 Vojvodina
Novosadska ŽKA 56 : 73 Student
Spartak 65 : 66 Vršac
Vrbas Medela 72 : 74 Crvena zvezda
Bor 44 : 82 Radivoj Korać
Kraljevo 68 : 56 Radnički