"Musketarima" šumadijski derbi

Šumadijski derbi, od velikog značaja za oba tima, pogotovo domaćina, počeo je boljom i mirnijom igrom gostiju. Sa dva bloka na Usiljaninu Radnički je u startu stekao prednost 4-8 koju je delom do tehničkog tajm auta sačuvao 9-12. Ništa se nije menjalo ni posle kratke pauze, pa je strateg domaćih Mačužić pri vođstvu Radničkog 12-16 zatražio i prvi trenerski predah. Ovoga puta "musketari" su se probudili, odlični servisi Usiljanina doneli su preokret i izjednačenje 16-16, pa je sada odmor zatražio Predrag Srećković, trener kragujevačkih odbojkaša. Ubrzo je Ribnica i prvi put povela u meču, a do kraja seta gledali smo rezultatsku klackalicu u kojoj su jače nerve imali domaći i poenom Vladimira Usiljanina završili ovaj deo igre 25-22.

Na krilima odličnog finiša u prvom setu, domaći su počeli drugi deo igre. Do 4-4 smo gledali igru "poen za poen", da bi onda Ribnica blokovima Ilića i Usiljanina, kao i odličnim napadom Okošanovića stigla do 8-4 i već tada su gosti zatražili prvi predah. Imali su "musketari" i vođstvo od 10-5, a na tehnički tajm aut se otišlo pri rezultatu 12-8. Kraljevčani su umešno čuvali vođstvo, iako je igra gostiju dobila drugačije lice kada su šansu dobili Pavlović, Kočanović i Ivanović. Kod vođstva domaćih 18-14 ponovo je Srećković zatražio tajm aut, posle koga je Pavlović ispucao loptu u aut i najavio Ribnicin trijumf. Odlična igra na mreži i u polju, sjajni Okošanović u napadu i na semaforu je zasijalo 21-14. Ipak, servisi Ivanovića i par grešaka domaćoih naterali su i Mačužića da odmori pulene pola minuta. Do kraja aplauzi malobrojne publike i ponovo posle napada Usiljanina 25-18 za vođstvo domaćih 2-0.

Radnički je vratio startnu postavu u trećem setu i videlo se da nema nameru da se preda. Na tehničkom tajm autu domaći su imali minimalno vođstvo, ali nikako više od toga. Uspeo je Radnički da dođe i do vođstva 17-19, pa je predah zatražio Boško Mačužić, ali kako su gosti nešto kasnije imali i tri poena više na kontu usledio je novi trenerski tajm aut stratega Kraljevčana. Videlo se da će biti velika borba do kraja meča, Ribnica je na servise Vilimanovića uspela da poremeti prijem i prvi napad gostiju, pa je kod novog izjednačenja 23-23 predah zatražio strateg Radničkog. Kada su posle pecanja Pavloviića domaći stigli do meč lopte usledio je novi tajm aut gostiju. Ribnica nije iskorostila dve meč lopte, Radnički jednu set loptu, a na kraju blok Ilića za konačnih 28-26 i velikih 3-0 za Ribnicu.

RIBNICA - RADNIČKI (KG) 3 - 0 (25-22, 25-18, 28-26)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: Savić (Zemun) i Miljković (Beograd)

RIBNICA: Ilić 9 (4 bl), Okošanović 16 ( 3 bl, 5 sg), Adamović 5 (2 gr), Usiljanin 10 (1 as, 1 bl, 5 sg), Vilimanović 3 ( 1bl 4gr), Milovanović6 (1 as), Močić (libero). Nisu igrali: Pavlović, Ćosić , Seizović, Paunović, Marković Trener: B. Mačužić

RADNIČKI: Borovićanin 5 (1 bl, 6sg), Goić 5 (2 bl, 2 gr), Martinović 6 (3 bl, 1 as, 2 sg), Vulović 8 (3bl, 1 as, 2gr), Ilić 11 (8 gr), Rajković 2 (1bl), Pantović (libero),Pavlović 4 (3gr), Petrović, Ivanović 1, Kočanović 8 (1 bl, 2 gr) Nije igrao: Protić Trener: Predrag Srećković

Radnički 2 : 3 Novi Pazar
Inđija 2 : 3 Ribnica
Vojvodina NS Seme 3 : 0 Niš
Spartak 3 : 0 Partizan
Klek Srbijašume 0 : 3 Crvena zvezda