Tamiš ponovo slavio kraj Ibra

Po staroj dobroj tradiciji, Tamiš je odneo bodove sa Ibra. Sloga je igrala nekako u prvom, ali nikako u drugom poluvremenu. U prvih 10 minuta videli smo tipično neefikasnu utakmicu u kojoj je domaćin u 7. minutu imao prednost od 13:4, da bi u finišu ovog dela meča i početkom druge četvrtine Pančevci ostvarili seriju 11:0 i prvi put došli u vođstvo 15:13. Taj preokret režirao je centar gostiju Nikola Vujović koji je bio junak ovog meča. Sve do 33. minuta gledali smo prilično izjednačenu utakmicu u kojoj ni jedan tim nije ostvario veću rezultatsku prednost. Gosti su, početkom poslednje četvrtine, posle poena Vujovića i trojke Simića stigli do prve dvocifrene prednosti, 62:72, što je bio uvod u novi trijumf u Kraljevu.

- Imali smo veliku koncentraciju, dobru energiju, odnos skokova pokazuje da smo više želeli pobedu i ostvarili smo je na uvek vrućem terenu u Kraljevu – rekao je po završetku meča Bojan Jovičić, trener Tamiša.

- U situaciji u kojoj se nalazimo, bez plejmejkera, pružili smo svoj maksimum. Tamiš je bio bolji, pogotovo u finišu utakmice i zasluženo stigao do trijumfa – napomenuo je posle meča Nemanja Simović, košarkaš Sloge.

Sloga - Tamiš   70 – 74 (13:8, 19:24, 19:19, 19:23)

Hala sportova. Gledalaca: 400. Sudije: Jevtović, Vesković (Beograd), Milojević (Kruševac).

SLOGA: Vorkapić 11, Trtić 11 (5 sk), Matović 14 (5-1, 5-2, 5 as, 9 sk), Simović 11 (5 as), Petrović 12 (5 sk). Stamenić 2, Vuksanović, Simeunović 5, Vuletić 4 (5 as, 4 sk). Nisu igrali: Kostić, Todorović, Nešović.

TAMIŠ: Manojlović 7 (5 sk), Smiljanić 10 (5-0, 8-4), Milošević 8 (5 il, 4 sk), Peković 4 (4 sk), Dumić 7. Vujović 18 (14-7, 14 sk), Simić 6, Ilkić 9, Hukić 5. Nije igrao Radović.

Beovuk 72 100 : 83 Borac
Spartak 78 : 63 Konstantin
Sloga 105 : 62 Jagodina
Vojvodina Srbijagas 63 : 72 Vršac
FMP 112 : 59 Smederevo
Napredak Rubin 66 : 83 Mladost
OKK Beograd 64 : 84 Tamiš