XS
SM
MD
LG

Kadetkinje ŽOK Šumadija na završnici prvenstva Srbije

Mlade odbojkašice Šumadije izborile su plasman na završno prvenstvo Srbije za kadetkinje. Aranđelovčanke su u završnici prvenstva u doigravanju za konačan plasman , i u revanš utakmici savladale ekipu Karađorđa 2 iz Topole rezultatom 3:1 , po setovima 25:23 , 25:11 , 20:25 i 25:22.

Ekipa trenera Branimira Dejića i Stefana Antelja je i u prvoj utakmici , pre 7 dana slavila još ubedljiviji rezultatom 3:0 (23:25 , 24:26 i 20:25) te je na taj način potvrdila dominaciju u dvomeču sa vršnjakinjama iz Topole.
U predivnoj atmosveri male sale u SRC "Šumadija" igrala se večeras odlična odbojka u utakmici u kojoj je viđena velika borba u prvom i četvrtom setu dok dok je domaćin drugi rešio poprilično ubedljivo i lako sa 25:11. Kod rezultata 2:0 u setovima gošće su zbile svoje redove i uspele da taj deo igre pretvore u dobijeni set koji je uz odličnu igru u , ispostavilo se kasnije , poslednjj deonici utakmice doneo dosta neizvesnosti i rezultatskog preokreta.

Bez poraza na prvenstvo Srbije,kadetska ekipa ŽOK Šumadija


Topolke su bile bliže izjednačenju i taj-breku ali su aranđelovčanke nošene bučnom domaćom publikom napravile preokret i taj deo igre rešile u svoju korist za konačnih 3:1 i plasman na zvršnicu kadetskog prvenstva Srbije.
Pre ovog dvomeča ekipa je pokazala dominaciju u međuokružnoj ligi Odbojkaškog Saveza Kragujevca i u konkurenciji 9 ekipa zabeležila svih 8 pobeda uz set količnik 24:2 i sa 24 osvojena bod prva prošla kroz cilj u konkurenciji večerašnjeg rivala i: jagodine , Smeča 5 , Radničkog 1977 , Paraćina , Ravna , Kraguja i Karađorđa 1.

Ovaj istorujski uspeh za OK Šumadiju večeras su potvrdile svojom velikom borbenošću i zalaganjem: Ana Ristović , Aleksandra Nikodijević , kapiten Anastasija Krejović , Slavica Mitrović , Ana Tomković , Teodora Đurović , Anđela Nikolić , Anđela Bošković , Jovana Bošković , Tamara Milić , Anastasija Anđelković i Sara Gavrilović...

Po završetku meča i velikog slavlja otvoren je i pobednički šampanjac a tortom su se "najviše zasladili" treneri Branimir Dejić i Stefan Antelj...

Najviše se sladili slavljeničkom tortom , treneri OK Šumadija: Branimir Dejić i Stefan Antelj


Sterija 3 : 1 Mladi Radnik
Zaslon 0 : 3 Roda
Ub 3 : 0 Lazarevac
Srbijanka 014 2 : 3 Spartak
Šumadija 3 : 2 Mali Zvornik
Konačna tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Roda 18 17 1 50
2 Ub 18 15 3 44
3 Sterija 18 13 5 39
4 Spartak 18 13 5 38
5 Lazarevac 18 10 8 29
6 Šumadija 18 8 10 23
7 Mali Zvornik 18 5 13 15
8 Zaslon 18 5 13 13
9 Srbijanka 014 18 4 14 14
10 Mladi Radnik 18 0 18 5