Zona "Jug": Lužnica - Vranjska Banja 2:1

U velikom derbiju zonaškog Juga, čista i potpuno zaslužena pobeda Lužnice. Domaći sastav pružio je znatno bolju partiju i u svakom segmentu igre nadigrao favrizovane goste, pa su i pored vođstva gostiju na poluvremenu bodovi ostali u Babušnici. Veliki broj propuštenih prilika domaćih igrača u prvih 40. minuta igre, pre svih Videnovića, Miljkovića, Đurovića, Igića, i prečku Videnovića sa peterca, gosti su kaznili u finišu pvog poluvremena golom iz jedanaesterca, do koga je došlo nakon greške domaćih na sredini terena i akcije gostiju, a Perović neoprezno startuje u kaznenom prostoru nad Ivanom Stojkovićem. Siguran sa jedanaest metara bio je Nikola Petrović za vođstvo gostiju od 1:0.

U nastavku igre domaći sastav kreće još žešće sa pritiscima, i kao plod takve igre stiže izjednačenje u 65. minutu, kada danas ponajbolji igrač susreta Džimi Videnović odlično reaguje na ubačenu loptu i šalje je iza leđa Mirdžića za izjednačenje na 1:1. Do nove velike radosti domaćih navijača i igrača došlo je osam minuta kasnije, kada kapiten Lužnice Boris Miljković odlično reaguje na povratnu loptu Nikole Ćirića i sa 13-14 metara šalje loptu u nebranjenu mrežu pored istrčalog Mirdžića za potpuni preokret i vođstvo od 2:1. Sve do isteka 90. minuta viđena je velika borba, uglavnom između dva šesnaesterca ali i pored pokušaja igrača obe ekipe promene rezultata nije bilo.

17. kolo Zone „Jug“ FS RIS, FK LUŽNICA (BABUŠNICA) – FK VRANjSKA BANjA 2:1 (0:1)

Strelci: 0:1 N.Petrović u 43., 1:1 Videnović u 65. i 2:1 Miljković u 73. minutu. Babušnica, stadion Sportskog centra, gledalaca oko 200. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Žuti kartoni: Boškov, Perović, Panić, V.Petrović, Miljković (Lužnica) Ilić (Vranjska banja).

LUŽNICA: Stoiljković, D.Stojković, Panić (od 77. Krstić), Perović, Boškov, V.Petrović, Đurović (od 61. Todorović), Igić (od 85. Penčić), Ćirić, Miljković, Videnović.

VRANjSKA BANjA: Mirdžić, Jović, A.Stojković, Milenković, Tasić, Ilić, Stanković ( od 86. Savić), Vukojević, Ristić (od 55. M.Petrović), I.Stojković, N.Petrović