Niški srpskoligaši ponovo stopostotni

I u drugom kolu prolećnog dela prvenstva Srpske lige Istok fudbaleri Car Konstantina i Sinđelića ostvarili su pobede. “Carići” su na domaćem terenu savladali Timočanin rezultatom 3:2, dok su “orlići” pobedili u Svilajncu Radnički sa 3:1.

Drugo kolo zaredom i Car Konstantin i Sinđelić ostvarili pobede; foto: FB stranica "OFK Sinđelić 1918"

Posle lidera ekipe Tabana, na Bubnju je koplja položio i “davljenik” iz Knjaževca, pretposlednja na tabeli ekipa Timočanina. Doduše, teže nego što se očekivalo, Car Konstantin je i drugi put u dva kola trijumfovao rezultatom 3:2.

Domaći sastav je odlično otvorio meč i već u prvom minutu došao do vođstva kada je Mićunović asistenciju Ivanovića pretvorio u pogodak. Kada je u 21. minutu Aleksandar Stojković prelepim pogotkom iz slobodnog udarca duplirao prednost svi u Caru Konstantinu su verovatno pomislili da će posao biti odrađen sa lakoćom.

Međutim, u 50. minutu Radulović je prepolovio zaostatak gostiju, da bi 10 minuta kasnije Stojković drugim pogotkom, a Ivanović drugom asistencijom, ponovo vratili prednost od dva gola razlike domaćima. Taj rezultat bio je na snazi čitavih 60 sekundi, jer je Anđelković već u sledećem napadu smanjio na 3:2, što se na kraju ispostavilo da je i konačan rezultat meča.

Šef stručnog štaba Dobrivoje Đurđević rekao je posle meča da je njegov tim na momente delovao neozbiljno.

Umesto da na prost način završavamo akcije, mi komplikujemo i na primer, igramo dupli pas u šesnaestercu protivnika. Šutem ka golu u toj situaciji dobili bismo mnogo više. Ipak, najbitnije je da smo osvojili nova 3 boda - istakao je posle meča.

“Sinđa” efikasan u Svilajncu

Poput gradskog rivala sa Bubnja, i durlanski srpskoligaš je minulog vikenda bio efikasan. Sa tri gola u mreži Radničkog, oni su sa gostovanja iz Svlijanca doneli isto toliko bodova, pa su se probili na 5. mesto na tabeli.

Dvostruki strelac za Sinđelić bio je kapiten Milan Lazarević golovima u 31. i 39. minutu. Sve dileme oko pobednika rešio je Jovanović u 52. minutu, utešni pogodak za Svilajnčane postigao je Popović u 87. minutu iz jedanaesterca.

Posle kompletnog 17. kola Car Konstantin nalazi se na 4. mestu sa 28 bodova, dok je Sinđelić na deobi petog mesta sa 25.

U narednom kolu ekipa sa Bubnja gostuje Trsteniku, a u Durlan dolazi Timok iz Zaječara.

Timočanin 0 : 1 Tabane 1970
Radnički (P) 3 : 0 Car Konstantin
Timok 2 : 2 Trstenik PPT
Radnički (S) 1 : 0 Dunav
Ozren 4 : 0 Sloga (D)
Radan 1 : 4 Sinđelić
Temnić 1924 3 : 0 OFK Bor
Jedinstvo (B) 1 : 3 Moravac Orion