Posle 5 uzastopnih pobeda poraz odbojkaša Šumadije u komšijskom derbiju od Mladenovca

U dva od čak 3 derbija II odbojkaške lige „Centar“ za muškarce , minulog vikenda, dve gostujuće ekipe zabeležile su veoma važne pobede u borbi za vrh tabele ovog takmičenja, dok je Zaslon kod kuće savladao Loznicu sa 3:1 i zbog boljeg set količnika preuzeo drugo mesto na tabeli od aranđelovačke Šumadije.

Šumadija je u istoimenom sportskom centru, u Aranđelovcu , izgubila komšijski derbi 15-og kola od ekipe Mladenovca , rezultatom 1:3 iako su u prvom delu sezone , momci trenera Stefana Antelja , bil ubedljivi u utakmici 6-og kola i slavili sa 0:3.

Pojačani mladenovčani su u Aranđelovac doputovali posle dva uzastopna trijumfa protiv Laki stara i Zaslona i odmah na startu utakmice domaćinu stavili do znanja , da imaju nameru da se revanširaju za poraz u prvom delu sezone , pa su neizvesni prvi set rešili u svoju korist , rezultatom 23:25.Uzvratila je Šumadija sa 25:17 i sve je tada „mirisalo“ na produžetak serije pobeda ekipe koja je na početku sezone bila jedan od kandidata za dno tabele , da bi uoči ovog meča izbila na deobu prvog mesta drugoligaškog centra.

Usledio je drastičan pad u igri aranđelovačkih odbojkaša u trećem setu , pa je Mladenovac brzo vratio rezultat u svoju korist i posle 16:25 , poveo sa 2:1.

Šumadija nije imala snage za novo izjednačenje pa je i četvrti deo ove utakmice pripao gostima koji su sa 19:25 stigli do 1:3 , i 11 pobede u sezoni.

OK "Šumadija" iz Aranđelovca

Lider na tabeli , ekipa VGSK , posle pomalo iznenađujućeg poraza u prošlom kolu u Velikom Gradištu od zaslona , rezultatom 2:3 , slavila je u Beogradu protiv Laki stara , rezultatom 1:3. I u ovoj utakmici , baš kao i u Aranđelovcu , gosti su poveli sa 0:1 u setovima (16:25) ,domaćin se rezultatski vratio na 1:1 u drugom setu (27:25) , a onda su usledila dva dobijena seta gostiju , 19:25 i 10:25 za krajnjih 1:3 i beg na tabeli od naajbližih pratilaca na +3 boda tri kola pre kraja sezone.

U ostale dve utakmice 15-og kola II lige „Centar“ za odbojkaše Rudar je u Kostolcu savladao predposlednji Karađorđe iz Topole sa ubedljivih 3:0 (25:8 , 25:14 i 25:18) , dok je Jedinstvo u Ubu slavilo sa identičnih 3:0 protiv poslednje-plasirane ekipe BMR Petlovača 1947 , po setovima: 25:16 , 25:16 i 25:11.

U 16-om kolu ovog takmičenja u Velikom Gradištu drbi kola odigraće domaćin VGSK i ekipa koja je na deobi drugog mesta tabel 10 timova , Šumadija iz Aranđelovca.Karađorđe u Topoli čeka ekipu Zaslona , Loznica će igrati sa laki staromiz Beograda , Mladenovac dočekuje Jedinstvo dok će „fenjeraš“ lige BMR Petlovača na svom terenu igrati sa Rudarom iz Kostolca.