Denis Ristov ponovo odlučio!

Po ocenama mnogih jedan od najvažnijih mečeva za ,,bele,,. Radnički danas bez golgetera Lige Stefana Stojanovića koji ima parne kartone. Počelo je uz mnogo uzbuđenja. Kako je teren malih dimenzija i lopta upucena iz auta može da bude veliki problem za protivničku odbranu. To se i dogodilo. Odbrana Radničkog je zastala, bek je sa aut linije ” centrirao za gol” , a na drugoj stativi domaći igrač zahvatio loptu i poslao pod prečku.

3. minut goool 1:0 Arsić

5. minut Miloš Spasić je pokušao da lobuje golmana, a Danić je zdnjim naporom, vrhovima prstiju izbacio loptu u korner

Piroćanci su srećom brzo izjednačili. Denis Ristov je prevario nekoliko igrača u odbrani, srušio ga je Kostić i arbitar Veljković je opravdano pokazao na jedanaest metara. Domaći nisu reagovali. Ristov je izveo penal, golman Danić ga je “pročitao” , ali nije uspeo da spreči pogodak.

14. minut  goool  Denis Ristov, jedanaesterac, 1:1

22. minut Posle izjednačenja nema ozbiljnijih prilika, igra se na sredini terena veoma fer i korektno. Suđenje Miladina Veljkovića iz Soko Banje autoritativno!

25. minut Ivan Milić, odličan prodor sa leve strane, udarac u suprotni ugao, Marko Mančić je zastao očekujući gol međutim lopta je kraj stative završilakraj leve stative.

U sledećem minutu ponovi Denis Ristov! Uputio je precizan udarac sa 20 metara i lopta je završila u istom uglu gde i kod penala. Pesma Pirgosa je sve glasnija!

25. minut  goool Denis Ristov! 1.2

29. minut Stefan Marković, sa desetak metara, snažno šutira ali neprecizno.

U Bošnjace je došao veliki broj ljubitelja fudbala iz Niša, Leskovca i Lebana. Pirgosi su ipak najglasniji.

38. minut Kako javlja naš saradnik, Vukašin Stevanović, dopisnik Sportskog žurnala, posle vođstva Radničkog igra se između dva šesnaesterca bez izglednih prilika

45. minut   Prvo poluvreme završeno, Radinčki vodi 2:1

5o.minut dve izmene kod domaćih.Piroćanci i dalje u istom sastavu.

54. minut Ponovo Denis Ristov! Udarac sa leve strane sa 25 metara. Golman Danić odbio loptu koja je od prečke završila u polju

67. minut Prvi žuti karton na utakmici dobio je Nenad Kostić, fudbaler domaćih

68. minut Simonović odlično centrira sa desne strane, Marko Mančić je iz povoljne pozicije šutirao ali je golman Danić sigurno intervenisao

70. minut Kako vreme odmiče, rasplamsava se borba na terenu, domaći sve agresivniji u nastojanjima da izmene rezultat. Sve tri izmene koje je izvršio trener Jedinstva nisu donele promene u kvalitetu igre domaćina. Piroćanci igraju sigurno u polju, a stvorili su i veći broj prilika

74. minut I dalje 2:1 za Radnički

75. minut Simonović je dobro šutirao sa 18 metara, Danić još bolje intervenisao

76. minut Domaći su preko Arsića zapretili ali je Bulajić bio siguran

80. minut Prva izmena u ekipi Radničkog, izasao je Nemanja Petrov, ušao Nemanja Mančić

87. minut Sve manje vremena za domaćina da makar osvoje bod. Pirgosi sve glasnji!

93. minut Odlični sudija Veljković odsvirao je kraj uzbudljivog meča u kojem se igralo otvoreno i u većem delu utakmice korektno. Z a mnoge u Pirotu pobeda Radničkog u Bošnjacu najavljivana je kao veoma značajna u daljem toku prvenstva. Pobeda protiv neugodnog rivala je prava pozivnica za ljubitelje fudbala da se  u nedelju, u većem broju, vrate na stadion kraj Nišave.

Bošnjace: Jedinstvo – Radnički 1:2 (1:2)

Bulajić 7,5,  Simonović 7, B.  Mančić 7,  Nikolić 8,  Marković 8,  Tolić 8,  Petrov 7(N. Mančić-) , Ristov 9 , M. Mančic 7,5 ,  Milić 7,5,  Spasić 7. Rezerve: Kostić,  Davidović, Vlajković ,N. Mančić , Ivković , Pešić.

Igrač utakmice: Denis Ristov. Ocene dao trener Marjan Živković.

Timočanin 0 : 3 Ozren
Radan 3 : 0 Radnički (S)
Temnić 1924 4 : 0 Timok
Jedinstvo (B) 1 : 2 Radnički (P)
Moravac Orion 1 : 2 Tabane 1970
OFK Bor 0 : 3 Car Konstantin