Odlična Gradina!

Odlicna utakmica vidjena je u 21. kolu Prve Rasinsko okružne lige izmedju domaćeg Šanca i gostujuće Gradine, bilo je svega, prštelo je na sve strane ali i odličnog fudbala....

Meč je odlično vodio sudija Jelić, Šanac je usao u ovaj meč kao apsolutni favorit i kao pretednet za prvo mesto i ulazak u Zonu Zapad, počelo je dobro za domaćine veći posed lopte i prva šsansa već 4. minutu Savković maši zicer, ali onda stupa na scenu Bošković najpre u 15. minuta daje fenomenlan pas za danas odličnog Jovanović koji ne uspeva da lepše primi loptu i postigne siguran gol, zatim u 30. minutu majstorija Boškovića prolazi pored trojice igrača kao od šale ali loše šutira, lopta odlazi preko gola, pubilika već tad vidi da nećce biti baš kao što su mislili, koja je za ovaj rang takmičenja došla u velikom broju i upotpunila ovu odličnu utakmicu. Domaćin nastavlja da drži loptu ali gosti izvode odlične kontranapade iz takovog u 38. minutu spretni Jovanović protutnjao je po levoj strani i postiže rutinski gol za 0-1 hladan tuš za domaćina. Sa takvim rezultatom se odlazi na odmor.

Drugo poluvreme kreće u znaku Šanca gde domaćin svim silama krece napred, gde Savkoviću i Užareviću pridodaje i Rankovića napred u želji da što pre preokrene rezulatat, gde upravo pomunti igrač poravnava na 1-1, što domaćinu daje vetar u ledja da jače napdne i pritisne gol gostiju, ali onda ključan trenutak u 63. minutu domaći igrač Apostolović startuje pogibeljno nad Boškovićem, gde usled koškanja domaći igrač udara pesnicom Boškovića i potpuno zasluženo biva isključen iz daljeg toka igre. Od tada kreće pravi rat na terenu, u 67. minutu domaćin sa ičcem manje stiže do 2-1 za pravi delirijum u publici. Eiipa Gradine ne staje te preko Boskovića i Jovanovića nastavlja da igra svoju igru, na Boskovića ne utiču ni startovi za zatvor ni publika koja se urotila protiv njega nastavlja da se pogirava po desnoj strani, te upravo on poravnava na 2-2 za jos veći gnev publike. Od tog trenutka kreće se na sve ili ništa i sa jedne i sa druge strane. . . u 88. minutu sjajan akcija Jovanovića i Boškovica, Jovanovic prolazi 3 igrača gura loptu za neuhvatljivog Bošković koji izbaca protivnika fenomenalnim lažnjakom, ali šutira pravo u golmana, odmah u sledećem napadu šanasa za domaćina Savković je raspalio po lopti ali pogadja prečku. Što je ujedno bila i poslednja akcija na ovoj vrlo dobroj utakmici, Šanac je ispustio reklo bi se vrlo vazna 3 boda za ulazak u viši rang, dok sa druge strana vrlo bitan bod za opstanak Gradine. IGRAČ UTAKMICE:  Bošković Stefan ( Gradina).

Ribnik 4 : 1 Sloga
Naupare 4 : 3 Mladi radnik
Šanac 3 : 0 Gradina
Trajal 6 : 0 Čitluk
13. April 1 : 0 Vinogradar
Gornji Stepoš 2 : 4 Mačkovac
Jastrebac 1 : 2 Mladost
Parunovac 2 : 1 Blagotin