Šumadinac lako sa Slogom

U 22.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su u Natalincima od domaćeg Šumadinca rezultatom 3:0. Dominantnom igrom (naročito u drugih četrdesetpet minuta), domaći su apsolutno zasluženo ostvarili šestu uzastopnu pobedu. Prvo poluvreme proteklo je u opreznoj igri oba tima (tome je verovatno doprlinelo i izuzetno sparno vreme za ovo doba godine). Fudbaleri Šumadinca su imali solidnu priliku u 23.minutu kada je Ukropina sa 20-ak metara šutirao, a golman gostiju Jelesijević odbranio. Zagoričani su do gola mogli u 45.minutu, ali je udarac Č.Petrovića 7-8 metara iskosa sa desne strane odbranio golman domaćih Marić.

U drugom poluvremenu kao da je postojala samo jedna ekipa na terenu. Prilike domaćih ređale su se kao na traci. Ukropina je u dva navrata (46. i 48.minut) šutirao sa 10-ak metara,ali je njegove udarce uspeo da odbrani Jelesijević. Golman gostiju istakao se i u 50. minutu, kada je odbranio šut Damnjanovića sa 12 metara. Gosti su do gola mogli u 55.minutu,ali je šut V.Petrovića  25 metara malo iskosa sa leve strane uspeo da zaustavi Marić. Čini se da je pitanje pobednika (ako se to uopšte na današnjoj utakmici dovodilo u pitanje) rešeno u naredna dva minuta,kada su  domaći  sa dva gotovo identična gola došli do prednosti. Milivojević je sa oko 20 metara malo iskosa sa leve strane dva puta pogodio gornj desni ugao Jelesijevićevog gola. Isti igrač bio je u prilici u 67.minutu, ali je sa 10 metara šutirao pored gola. U 76.minutu Damnjanović je sa šutirao sa 14-15 metara, a ovaj put stativa bila saveznik gostiju. Ofanzivna igra donela je domaćima i treći gol u 81.minutu. Ukropina je šutirao sa 10 metara, Jelesijević na kratko uspeo da interveniše, Topoalović nesebično proigrao Simića, a ovaj sa 5 metara poslao loptu u mrežu.

Šumadinac (Natalinci)- Sloga (Zagorica) 3:0

Igralište u Natalincima. Gledalaca oko 50. Delegat:Goran Đokić (Topola). Sudija:Petar Antonijević (Topola), pomoćnici:Stefan i Nemanja Jovanović (obojica iz Šuma). Strelci:Milivojević u 58. i 60.minutu i Simić u 81.minutu za Šumadinac. Žuti kartoni:Živković (Šumadinac) N.Jelesijević (Sloga).

Šumadinac:Marić,  Karaklić, Stojanović, Ukropina, N.Jakovljević (od 67. Bačarević), Srećković, Milivojević, Damnjanović (od 80.Simić), Brkić, Živković, Karanović (od 46.Topalović).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić (od 83.Milić), Milan Stevanović, Gušić, Jovanović (od 52.Lekić), Gajić, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević (od 65. S.Jakovljević).

Jasenica 5 : 0 Žabare
Ranilović 2 : 1 B 2000
Šamot 1 : 3 Partizan
Šumadinac (N) 3 : 0 Sloga
Misača 0 : 4 Budućnost
Šumadinac (S) 2 : 1 Kopljari