Sloga do pobede u nadoknadi vremena

Fudbaleri Sloge ostvarili su novu prvenstvenu pobedu, pošto su (u okviru 23.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) savladali ekipu Šamota iz Aranđelovca rezultatom 3:2. U jednoj ne naročito kavalitetnoj, ali vrlo borbenoj i do samog kraja neizvesnoj utakmici, utisak je da su domaći (uz uvek neophodnu dozu sportske sreće) ipak zasluženo došli do bodova.

Prvu priliku na meču imao je Gušić kada je glavom (posle kornera koji je izveo J.Petrović) sa 7-8 metara šutirao, a golman gostiju Dimitrijević sačuvao svoj gol. Nakon nekoliko  nepreciznih šuteva domaći su došli u vođstvo 35.minutu. Milan Stevanović je  sa 20-ak metara malo iskosa sa leve strane pogodio prečku, a odbijenu loptu Gajić rutinski sa 5 metara sproveo u mrežu. Pet minuta kasnije,posle gužve u kaznenom prostoru gostiju, Č.Petrović se najbolje snašao i udvostručio prednost Zagoričana.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja (3 gola i 2 penala). Gosti su u nastavku zaigrali dosta angažovanije i ofanzivnije, pa su već u 46.minutu imali vrlo dobru priliku, ali je udarac Nikolića sa 5 metara odbranio golman Sloge. U 55.minutu Mitrović je izveo slobodan udarac malo iskosa sa leve strane i pogodio donji desni ugao Jelesijevićevog gola. Deset minuta kasnije Milićević je iskoristio neodlučnost odbrambenih igrača domaćih i sa 10 metara doneo izjednačenje. Do potpunog preokreta fudbaleri Šamota su mogli u 68.minutu, ali je Jelesijević obranio penal Novakoviću i tako se iskupio za prethodno napravljen prekršaj. Domaći su bili blizu postizanja gola u 86.minutu, kada je Gajić iz kornera pogodio prečku. U poslednjem minutu meča, nakon konfuzne intervencije odbrmbenih igrača gostiju, Radović je igrao rukom, sudija Antonijević ponovo dosudio (ovaj put za domaće) najstrožu kaznu,a Jelesijević poslao loptu na jednu,a  svog kolegu na drugu stranu. Ipak, nakon postignutog gola, golman domaćih je preterao u slavlju, pa je posle verbalnog sukoba uhvatio za vrat Nikolića i od strane arbitra "nagrađen" isključenjem.

Sloga (Zagorica) - Šamot (Aranđelovac) 3:2

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 60. Delegat:Zoran Radović (Aranđelovac). Sudija: Petar Antonijević (Topola),pomoćnici:Nikola Popović (Natalinci) i Aleksandar Milutinović (Žabare). Strelci:Gajiću 35., Č.Petrović u 40. i Jelesijević u 90.minutu iz jedanaesterca za Slogu, a Mitrović u 55. i Milićević u 65.minutu za Šamot. Crveni karton:Jelesijević u 90.minutu.

Sloga:Jelesijević, Miloš Stevanović, Radonjić, Vesić, Milan Stevanović, Gušić, Jovanović, J.Petrović, Č.Petrović, Lekić (od 89. Milić), Gajić.

Šamot: Dimitrijević, Nikolić, Marković, Radović, Komnenović, Obradović, Pavlović, Jakovljević (od 46. Novaković), Lazarević (od 25. Milićević), Mitrović, Zarić.

Proleter 3 : 2 Jasenica
Mladi rudar 5 : 7 Šumadinac (S)
Kopljari 14 : 0 Misača
Budućnost 3 : 2 Šumadinac (N)
Sloga 3 : 2 Šamot
Partizan 4 : 5 Ranilović