Šamar sudiji i pobeda domaćih

U 24. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su u Raniloviću od istoimene ekipe rezultatom 4:1. U jednoj izuzetnoj korektnoj utakmici, koja je obilovala prilikama, domaći su svoje šanse iskoristili i zasluženo pobedili. I pored solidne igre koju su prikazali (naročito u drugom poluvremenu), Zagoričani su doživeli jedan od ubedljivijih poraza u ovoj sezoni.

Gosti su go gola mogli u 12.minutu,ali je Č.Petrović (posle dobrog dodavanja MIloša Stevanovića) sa 15 metara pogodio stativu. Domaćima su bila dovoljna tri minuta da postignu dva gola. Tomašević je u 15. minutu umakao odbrambenim igračima Sloge i rutinski sa 5 metara savladao Radonjića. Nakon dobrog prodora i centaršuta Ž.Petrovića, Janković je glavom sa 10-ak metara duplirao vođstvo. Gosti su do gola mogli i u 36.minutu,ali je udarac Jelesijevića sa 10-ak metara odbranio Radulović. U 39.minutu Milan Stevanović je pomerio loptu metar-dva od mesta prekršaja, Tomaćević je vratio 5-6 metara unazad i za to dobio opomenu od sudije. Revoltiran takvom sudijskom odlukom, jedan gledalac je utrčao na teren i ošamario glavnog arbitra. Nakon kraćih konsultacija sa delegatom, sudija je odlučio da nastavi meč.

Početak drugog poluvremena je kasnio 20-ak minuta, jer sudijska trojka nije želela da izađe na teren dok pripadnici policije ne dođu na meč. Fudbaleri Sloge su u prvih 20 minuta drugog dela igre stvorili nekoliko vrlo izglednih prilika. Međutim, udarci Č.Petrović sa 10-ak metara u dva navrata i Jelesijevića sa 15 metara nisu završili u mreži (iako sa tamo bili već viđeni) nego pored gola. U jeku napada gostiju, domaći su postigli treći gol. Posle dobro izvedenog kontranapada i kornera koji je potom usledio, Pavlović je sa 14 metara malo iskosa da leve strane pogodio gornji desni ugao golmana gostiju.  U 75.minutu Tomašević je još jednom pobegao odbrani Sloge i sa 18 metara lob udarcem postigao gol. Do počasnog gola na meču Zagoričani su došli u 78.minutu. Jovanović je izveo slobodan udarac  25 metara malo iskosa sa leve strane i pogodio gornji desni ugao Radulovićvog gola. Do kraja meča domaći su mogli do još ubedljivije pobede, ali je udarce Tomaćevića sa 5 metara  oba puta zaustavio Radonjić.

Ranilović- Sloga (Zagorica) 4:1

Igralište u Raniloviću. Gledalaca oko 70. Delegat:Života Anić (Orašac). Sudija:Đorđe Maksimović (Banja),pomoćnici:Dragan Lazarević (Kopljari) i Stefan Zujalović (Aranđelovac). Strelci:Tomaćević u 15. i 75.minutu, Janković u 18. i Pavlocić u 66.minutu za Ranilović, a Jovanović u 78.minutu za Slogu. Žuti kartoni:Tomašević,Popović, Marić (Ranilović).

Ranilović:Br.Radulović, Marković, Preković, Ćosić, Bo.Radulović (od 56.Pavlović), Popović, Tomašević, Marić, Janković (od 78. Cvetković), Ž.Petrović (od 75. Agatunović), Đurđević.

Sloga: Radonjić, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Gajić, Milan Stevanović, Gušić, Jovanović, J.Petrović, Č.Petrović, Lekić (od 60. Jakovljević), Jelesijević.

Jasenica 1 : 0 B 2000
Žabare 1 : 3 Partizan
Ranilović 4 : 1 Sloga
Šamot 3 : 2 Budućnost
Šumadinac (N) 3 : 1 Kopljari
Misača 3 : 8 Mladi rudar