Bolji a poraženi

Samo dva minuta je bilo dovoljno da fudbaleri ČSK Pivare reše uvodnu utakmicu nove prvoligaške sezone. Oni su savladali ekipu Inđije sa rezultatom, 2:0. Prvi gol domaćin postiže preko Vukasovića u 9. minutu. Bilo je to precizan šut za 1:0 iako su gosti bili bliži vođstvu u tim uvodnim minutima meča.

Nisu se gosti ni sabrali a već je bilo, 2:0. Dobar šut Vujoševića u 10. minutu sa oko 25 metara je završio iza leđa gostujućeg golmana Bojana Kneževića.

Malo ko je na tribinama očekivao da će ovo biti i krajnji rezultat meča. Igra je i u nastavku bila tečna sa obe strane iako su gosti posle ubedljivog vođstva bili domaćina bili na trenutak zbunjeni dešavanjima na terenu.

Inđija je i u nastavku meča pružila partije kao iz pripremnog perioda, stvarala prilike za gol, ali lopta jednostavno nije pronalazila put do mreže domaćeg golmana.

Za goste na ovom meču igra koju su prikazali mora da i pored poraza ohrabruje u nastavku takmičenja, a prilika za ispravku će biti moguća u narednu subotu kada na Gradski stadion stiže tim užičke Slobode. Sa druge strane rezultatski sjajan start ČSK Pivare i pored ogromnog prometa fudbalera tokom ovog još uvek aktuelnog prelaznog roka.

Čelarevo. Stadion Pivare, gledalaca oko 300. Sudija: Slaviša Radovanović iz Laćarka, pomoćnici: Goran Beljin iz Bele crkve i Marjan Sarka iz Vršca. Četvrti sudija: Nikola Radaković iz Novog sada. Delegat: Radomir Elezović iz Novog kneževca. Strelci:  Vukasović 9' i Plavšić 10' - ČSK Pivara. Žuti kartoni: Žakula 39' i Marković 90' - ČSK Pivara, Todić 50' i Komazec 80' - Inđija.

ČSK Pivara - Inđija 2:0

ČSK Pivara: Tanasković (K), Stepanov (Tomović 75'), Jević, Vujošević, Marković, Zogović, Plavšić, Krstanović (Kostić 66'), Nikodijević (Furtula 68'), Žakula, Vukasović. Trener: Trivo Ilić

Inđija: Bojan Knežević, Pejić, Kovačević, Lalić, Simunović, Todić, Vujasin (David Knežević 74'), Jovanović (K) (Kostić 73'), Bosančić, Ivković, Komazec (Đokić 90'). Trener: Branislav Bajić

ČSK Pivara 2 : 0 Inđija
Sindjelić 2 : 0 BSK Borča
OFK Beograd 0 : 2 OFK Odžaci
Kolubara 0 : 1 Budućnost
Jagodina 1 : 0 Radnički