I treći poraz na gostovanju odlučio – jedan gol!!!

Susret dva tima koji su u promenljivoj formi igrali u prva četiri kola. Užičani su administrativnim putem ušli u Prvu ligu, posle otkaza Sloge iz Petrovca na Mlavi tako da su po ,,hitnom postupku,, morali da traže tim! Radnilčki je, s druge strane sačuvao ekipu iz Srpske lige uz četiri pojačanja. Ko će u izuzetnim uslovima Gradskog stadiona u Užicu, gradu fudbala, danas biti bolji!? Da sačekamo!

Igra je krenula !

5.minut – Igra između dva šesnaesterca, prema informacijama reportera Zorana Kanačkog. Nema izglednih prilika. Radnički igra otvoreno.

10.minut Po jedan napad na obe strane. Pretoplo vreme, oko 30 stepeni. Na prelepom Stadionu u Užicu oko 500 gledalaca. Marjan Živković sa tri izmene u odnosu na meč protiv Mačve. U ekipu se posle povrede vratio standardni štoper Stefan Marković. Perišić se preselio na mesto levog beka.

22.minut Miloš Spasić šutira sa 20 metara, golman je teškom mukom odbranio.

26.minut Sloboda je izvela dva kornera za minut. Posle drugog kornera gužva pred golom Radničkog, ali je odbrana gostiju dobro reagovala.

30.minut Na stadionu dve navijačke ekipe. Stigli su Pirgosi, svaka čast, koji bodre svoj tim.

32.minut Nema golova za sada. Radnički i dalje igra otvoreno, ali bez završnice.

38.minut Naš reporter Zoran Kanački , saradnik SOS kanala, kaže da Piroćanci igraju dobro u polju, ali bez završnice.

42. minut I dalje nema golova. Užičani imaju laganu terensku inicijativu, ali  i oni nisu bili do sada u prilici da nešto više učine. Vodi se ,,mali rat,, navijačkih grupa. Ko će biti jači? Za sada sve korektno. Fer , sportski. Suđenje odlično!

45.minut – Kraj prvog dela. Ukupni utisak našeg reportera Zorana Kanačkog, da se ,,pretilo praznim puškama,,! Sloboda je imala više pokušaja, Radnički jedan, kada je Miloš Spasić šutirao sa 20 metara, ali su Piroćanci dobro ,,držali,, loptu na sredini terena . Prilika za Stefana Stojanovića , odnosno korisnih lopti nije bilo.

45.minut Ostalo je – BEZ GOLOVA !! Mladi sudija Miloš Milanović iz Ćuprije i njegovi saradnici odlično su odradili svoj deo posla. Pokazao je po jedan žuti karton. Kod radničkog javnu opomenu dobio je Ožegović .

49.minut udarac Đerića ,odbrana Radničkog je dobro reagovala.

54.minut Sloboda sve ofanzivnija , Nešović je ciljao, ali Kostić odlično intervenisao i iz ugla poslao loptu u korner.

59.minut Izmena kod domaćih. Eneka je ušao umesto Marjanovića. Radnički , utisak je našeg reportera, igra povučenije .

62.minut Bek Jovanović pogrešio, Eneka prihvatio loptu, ali je slabo šutirao.

64.minut Ristov dobro prodire, lopta u korneru. Posle kornera lopta odbijena do Ožegovićakoji šutira preko gola.

65.minut Nema promene, nema golova!!!

65.minut Spasić ponovo šutira iz daljine ,nešto bolje nego prvi put, ali golman Tasić brani.

67.minut kombinacija Đerića i Miličića , ovaj prvi šutira glavom preko gola.

69.minut Dobra akcija Piroćanaca, Jovanović je centrirao, Ristov vratio Ožegoviću, a on na 12 metara od gola nije uspeo da zahvati loptu. Promašio je !

70.minut Mančić po levoj strani prolazi, ubacuje Stojanoviću, koji se nalazi na dva metra od gola , ali nije uspeo da bolje zahvati loptu. Najbolja prilika, kaže u prenosu naš kolega Zoran Kanački!

Izmene u Radničkom. Spasića je zamenio Đurić, a umesto Ristova ušao je Milić.

71.minut Kada se prilike promaše, stiže i kazna! Nešović je ušao u 16 metara , Nikolić ga na trenutak zaustavio, odbio kratko loptu ponovo do Nešovića koji sa 12 metara pogađa ugao gola Radničkog.

71.minut Goool Nikola Nešović 1:0

79. minut Kombinacija Joksimović – Eneka, ovaj drugi šutira preko gola.

80.minut Umesto Marka Mančića ulazi Stefan Čolović.

83.minut Piroćanci kreću u napade, ali ne uspevaju da stvore izglednu priliku.

90.minut Četvrti sudija Nikitović pokazao je da će se igrati još 4 minuta.

91.minut Odličan udarac Milića , lopta koji santimetar kraj stative završava u gol autu. Najbolja prilika Piroćanaca.

92.minut Ćolović je slabo šutirao, Tasić lako brani.

94.minut Kraj. Radnički je poražen sa 1:0.

I na kraju, konstatacija koju smo izrekli još pre nekoliko nedelja i zbog toga bili napadnuti. Kada su se letos dovodili fudbaleri, sportski direktor i predsednik očigledno da su malo razumeli da osim Stefana Stojanovića, koji je obično usamljen, pirotski tim mora da ima još jednog PRAVOG gol igrača. Željko Dimitrov je želeo da ostane u Pirotu. Bilo je i drugih prilika, medjutim, Stojanović je ostao usamljen, a mladom centarforu Urošu Đuriću, koji je dugo pauzirao i koji je talentovan, a danas petnaestak minuta dobio priliku, biće potrebno vreme da ponese teret prvoligaških utakmica.

Piroćanci imaju jednu dobru misao, napisaću je na kraju: ,,skrčav dva put plaća,, !!!