Nemanja Petrov doneo radost!

Rezultati subotnjih utakmica nisu išli na ruku današnjim rivalima. ,,Sišli,, su na dno tabele i ovaj meč je od izuzetnog značaja za ,,beg iz opasne zone,, ! Biće to utakmica gde će se ,,borba,, voditi na ,,dva fronta,, . Na terenu ,gde će fudbaleri nastojati da postignu što povoljniji rezultat i na tribinama ,gde će,,Pirgosi,, potpomognuti ljubiteljima fudbala, nadamo se na dobro popunjenim tribinama , nastojati da ,,nadjačaju,, navijanjem navijačku grupu ,,Taurunum bojs,,

S obzirom da je meč ima karakter ,,visokog rizika,, , pirotska Policija je najavila da će snimati utakmicu i da će na Stadionu biti dovoljan broj pripadnika Žandarmerije.

Ovo je uvod u ono što sledi.

Meč počinje!

3. minut Ristov kombinuje sa Jovanovićem koji utrčava u 16 metara, ali se okliznuo i lopta je zavrsila u rukama Kirovskog.

4. minut Miloš Spasić povratna do RistovaŠubert klizećim startom u poslednjem trenutku na 19 metara izbacuje u polje.

5. minut Stanojević u dobroj poziciji na 8 metara ,ali ofsajd.

6. minut Prvi korner za goste, izbacuje loptu domaći štoper.

7. minut Pravi ,,rat,, navijačkih grupa Pirgosa i Taurunum Bojsa ,kojih je pedesetak.

25. minut Kombinacija Stojanović -Ristov- Stojanović, prejaka lopta zaStojanovića. Gol aut!
27.minut Stojanović srušen na 18 metara, nema prekršaja, Petrov prihvata loptu ,ulazi u 16 metara, ipak se okliznuo i šansa je propala.
29.minut Ljubomirac metar u ofsajdu, gol poništen.
32.minut Zemunci sve opasniji u kontri. Predivan ambijent. Derbi začelja okupio je preko 2000 gledalaca i dve velike navijačke grupe. Igra se fer. Nema kartona, a ni golova.
33.minut Mladi Spasić ,,bomba,, ,Kirovski brani.

35. minut Šansa prvog poluvremena ,Stojanović centrira , na 5 metara Ristov iMančić ,neko od njih dvojice loše zahvata loptu i ona dolazi pravo Kirovskomu ruke.
37.minut M.Mančić šutira sa 25 metara, Kirovski brani.

44.minut Napad gostiju, prekršaj na golmanu Kostiću. Bliži se kraj prvog dela.
45.minut Dve prilike. Pobegla lopta Marku Mančiću na 14 metara , a potom jeSpasić loše primio loptu u situaciji kada je mogao da šutira.
46. minut Kraj. Nema golova!

46.minut Kakve prilike u prvih pet minuta.
48.minut Injac izlazi ,, 1 na 1 ,, sa golmanom Radničkog Kostićem ,koji je to odbranio nogom. Da li je ovo šansa utakmice?!
49.minut Petrov utrčava , centrira Stojanoviću koji cilja u levi ugao, a Kirovskibravurozno brani. Ponovo šansa meča.
59.minut Luković zbog simuliranja dobija žuti karton.

70. minut Prekršaj nad B. Mančićem ,sudija Ostraćanin već pokazuje sve češće želju da pomogne Zemuncima. Izazvao je gnev svojim odlukama kod pirotske publike.
72. minut Šubert odgurao Stojanovića na 16 metara ,nema faula .U sledećem napadu Stojanoviću beži lopta. Radnički više napada, Zemunci opasni u kontri .Ušao je Beljić ,koji je dobro šutirao u 78. minutu . Kostić je odbranio taj udarac .
79. minut Tolić ulazi umesto Ožegovića ,a Bangura umesto Stanojevića. Igra se sve nervoznije. Gledaoci često negoduju sudiji Ostraćaninu.
80. minut Spasić sa 18 metara kraj gola.

81.minut Ima i pravde i Boga. Nemanja Petrov glavom cilja u levi ugao,Kirovski je KAPITULIRAO!
81.minut GOOOOOOOL Nemanja Petrov, 1:0 !!!

86.minut Petrov uz aplauze napušta teren . Ulazi Đurić.

91.minut Kakva sreća za Radnički , Šubert je krenuo u poslednji napad, pobegao je beku Mančiću , šutirao ka golu, lopta je paralelno sa gol linijom prošetala i završila kraj desne stative koji santimetar. Neko od Zemunaca je zakasnio da je ubaci u mrežu!!!

93.minut Konačno kraj.  Radnički je potpuno zasluženo osvojio bodove. Stadion je na nogama! Skoro takva PIROTSKA atmosfera nije bila. Pirgosi i fudbaleri Radničkog dugo su proslavljali pobedu!

Za to vreme Taurunum Bojsi  saslušavali su čitavih petnaestak minuta  svoje fudbalere.

Stadion kraj Nisave odjekivao je od aplauza upućenih svojim fudbalerima, ali i Zemuncima koji su  posle razgovora sa svojim navijačima krenuli ka svlačionici.

Gledali smo uzbudljiv, na momente kvalitetan meč. Čudno je da se ova dva tima nalaze pri dnu tabele.

Ali da sačekamo, prvenstvo  je dugo . Zemunci su se predstavili kao veoma dobar tim koji će tek osvajati bodove !!!

Ipak, kada se sve sumira, ZASLUŽENA POBEDA RADNIČKOG!