ZM : "Petica" Raščana, Sloboda (Č) na vrhu

Šesto kolo je arhivirano.Ništa novo po pitanju konačnih ishoda i efikasnosti ekipa.Gol više je viđen nego prethodnog vikenda,ukupno 20.Pet puta su bolji bili domaći,uz tri remija.Od pomenutih pet duela četiri su odlučena golom viška,dok je Bane bio ubedljiv.

Ovčar - Orlovac

Od Sušice i Slavije mogao se očekivati tvrd duel,na osnovu dosadašnjih igara.To se i dogodilo,s' tim što se mreže nisu tresle.Treći uzastopni meč Sušica na svom terenu nije postigla gol.Uz Sušicu,jedino još Slavija nije našla put do mreže rivala kada je bila domaćin.Takođe,samo Sušica nije trijumfovala u prethodnih 540 i kusur minuta lige.Moraće Kragujevčani mnogo bolje u nastavku.Miokovci su ispustili dva gola prednosti protiv Lađevčana.Milošević i Stevanović su pogađali za domaće,Grujičič oba puta za Braću Vuković.Drugi gol gosti su postigli sa „kreča“.Duel su obeležila i dva crvena kartona,po jedan na obe strane.U „Gaju“ nova pobeda Ovčara,četvrta do sada.Uz dosta truda savladana je vrlo dobra ekipa Orlovca.Gosti su odigrali sasvim solidan meč ali u odsudnim trenucima nije bilo koncentracije,kako pred svojim,tako i pred golom domaćih.Trepči nisu davane velike šanse da ostane neporažena u Tutinu ali je tim iz Kosovske Mitrovice pokazao da ume da odigra na rezultat.Tutinu je to prvi remi kod kuće a primili su i prvi pogodak kao domaćini.Ako se izuzme utakmica sa Ovčarom,gde su Tutinci bili ubedljivi,njihov navalni red postigao je svega tri gola na pet utakmica i moraće daleko efikasnije ukoliko se želi borba za vrh.Neizvestan meč odigran je i u Guči.Dugo je na snazi bila „nula“,dobrih sedamdesetak minuta,sve do momenta kada je sudija Mirković pokazao na penal.Iz tog jedanaesterca Dragačevo stiže do gola i druge prvenstvene „trojke“.Minimalac i u Gornjem Milanovcu.Takovo je golom Spasojevića trijumfovalo protiv Arsenala i nastavilo niz dobrih partija.Tri duela za redom mreža Milanovčana miruje.Kragujevčani,nakon petog ligaškog neuspeha,ostaju na začelju.U Raškoj goleada.Bane je ubedljivo porazio tim Karađorđa i pokazao da ima najbolji napad u dosadašnjem toku takmičenja.Nakon nedeljnog uspeha Raščani su došli na poziciju 5 sa 4 boda zaostatka za liderom iz Čačka.Derbi meč šestog kola odigran je u Velikoj Koloniji.Deveti međusobni prvenstveni susret u prethodnih deset sezona odigrali su Sloboda(Č) i Sloga (KV).Ovoga puta uspešniji su bili Čačani i slavili rezultatom 2:1.Novim uspehom Sloboda je zadržala čelnu poziciju i jedina je ekipa bez poraza.Prvih 45 minuta „derbija“ završeno je bez golova.U nastavku pogađaju Šarčević i Petrović za domaće,odnosno Filipović za Slogu.