PLS: Ponovo slavlje u Šapcu!

Utakmica 7. kola Prve lige Srbije između FK “Mačva” I FK “BSK Borča” donela je, za oko dve hiljade gledalaca, sjajnu fudbalsku partiju obe ekipe. Veliki broj šansi I izuzetno brza igra I domaće I gostujuće ekipe, često su dizali na noge publiku. Ipak, Šapčani su slavili rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola bio je Ivan Obrovac u 8. minutu utakmice.

Trener FK “BSK Borča”, Dragan Aničić na konferenciji za novinare, istakao je da jedino što je Borči nedostajalo danas je sreća. “Pokazali smo jednu zavidnu igru, borbenost I agresivnost, ne bih da umanjujem pobedu Mačve, ali mislim da nismo zaslužili da izgubimo, u najmanju ruku zaslužili smo bar bod, prema prikazanoj igri, šansama, prema svim parametrima fudbalske igre, ali ono što danas nismo imali, to je sreća. U fudbalu nekad moraš da imaš I sreće da bi napravio rezultat. U svakom slučaju, čestitam Mačvi I kad već mi nismo prvi, onda je Mačva taj klub za koji navijam da bude prvi I uđe u Super ligu”, istakao je Aničić.

Na konferenciji za novinare šef Stručnog štaba, Predrag Rogan naveo je da je u današnjoj utakmici iskustvo imalo presudni značaj.  “Sve što je kolega Aničić rekao, je zaista tako. Mi smo na vreme došli do gola i smatrali smo sa postignutim golom da je završena utakmica. Mi smo u pojedinim momentima preuzimali odgovornost u smislu lopte I pasa I čuvanju lopte, ali momci su imali strpljenje I ova ekipa je iskusno uspela da iznese rezultatski ovu utakmicu. Igramo koliko nam protivnik dozvoli, danas nam je Borča dozvolila ovoliko koliko smo mi danas prikazali. Tri boda su naša, možda smo u nekim prethodnim utakmicama zaslužili da uzmemo I danas tri boda jer momci stvarno pronalaze neku energiju, koja je nepojmiva I izuzetnu disciplinu. Jeste Borča dominirala u drugom poluvremenu I svaka im čast na tome, želim im u nastavku prvenstva sve najbolje, ali smatram da je iskustvo danas presudilo”, rekao je Rogan na konferenciji za novinare.

Nakon sedam kola, Šapčani se, sa šest pobeda I jednim nerešenim rezultatom, nalaze na čelnoj poziciji na tabeli PLS sa 19 bodova. U narednom 8. kolu, FK “Mačva” gostuje ČSK Pivari u Čelarevu.

Budućnost 2 : 0 Inđija
Jagodina 3 : 3 OFK Beograd
Dinamo 0 : 0 Sindjelić
Bežanija 0 : 0 ČSK Pivara
Mačva 1 : 0 BSK Borča
Sloboda 1 : 0 OFK Odžaci
Zemun 1 : 0 Kolubara
Proleter 0 : 1 Radnički