ZM : Kolo remija, van Kraljeva samo tri gola

Prethodno kolo sa pravom se može nazvati kolom remija.Četiri susreta okončana su bez pobednika a ostala četiri trijumfom domaćih.Bio je to i vikend najsiromašniji golovima – svega 13.U proseku manje od dva po duelu.Na vrhu bez bitnijih promena,na dnu tabele došlo je do malih pomeranja.Čačani su doživeli prvi poraz,Sušica je i dalje bez „trojke“ a razmak između lidera i osmoplasirane ekipe iznosi samo 3 boda.

Najefikasniji i najzanimljiviji meč odigran je u Ribnici.Nakon izjednačenog prvog poluvremena(1:1),domaći rešavaju nastavak i utakmicu u svoju korist,golovima Markovića(2) i Milevića.Odlučujući gol delo je Milevića u trenutku kada su Čačani imali igrača viška.Prvi ovogodišnji neuspeh Slobode ali su i dalje na prvoj poziciji zbog bolje gol razlike u odnosu na Ovčar.U dvobojima Trepča – Dragačevo i Braća Vuković – Tutin,golova nije bilo.U neku ruku očekivano,na osnovu dosadašnjih izdanja.Prvi meč Lađevčana na kojem nisu postigli gol i treći vezani Tutinaca na kojem nisu trijumfovali.Tim iz Guče došao je do premijernog boda u gostima i drugu uzastopnu utakmicu sačuvao mrežu.Ovčar i Takovo podelili su bodove.Posle „nule“ u prvom delu,domaći stižu do prednosti pogotkom štopera Pantelića ali su ubrzo i gosti uzvratili za konačnih i realnih 1:1.Radnički(K) odlično igra kod kuće.U subotu je savladan Orlovac zahvaljujući Đokiću i Kastratoviću.Gol za Mrčajevčane delo je pouzdanog Dragana Popovića.Tim iz Kovača jedini je u zonaškom karavanu koji do sada nije remizirao.Orlovac je uknjižio treći uzastopni neuspeh,premda je u svim pomenutim duelima pružio solidnu igru,pa se može konstatovati da je i faktor sreće uticao da ostanu bez ijednog boda u Kragujevcu,Markovici i Kovačima.Remi bez golova viđen je i u naselju Palilula(KG).Arsenal i podmlađeni sastav Bana nisu iskoristili svoje prilike,kojih je bilo u dovoljnoj meri.Nešto više imao ih je Arsenal,no mreže su mirovale.U drugom kragujevačkom delu grada,Bresnici,Slavija je slomila otpor Miokovaca u nastavku i trijumfovala golom Sretkovića(64.minut).Treći meč Slavije na svom igralištu i tek prvi trijumf i prvi gol.Prethodna dva duela u Bresnici,protiv Ovčara i Trepče,rešena su bez golova.Sušica još uvek nije osetila slast pobede.Na gradskom stadionu u Kraljevu,Sloga je slavila sa 2:0 golovima Filipovića i Matića.Nije to bila toliko bleda igra Kragujevčana ali je u ovom trenutku tim iz Kraljeva kvalitetniji protivnik.

Milan Pantelić (beli dres br.6),dugogodišnji stub odbrane Ovčara,upisao se u strelce protiv Takova