U pravom "fudbalskom ratu" pobedio je hrabriji, borbeniji i bolji!

Kako je to bio težak fudbalski meč, zaista “pravi rat”. Domaćinu je gorelo pod nogama, a Piroćanci su želeli da posle “Slane bare” osvoje i Inđiju. Nije bilo dela terena gde se nije vodila velika fudbalska borba. Skoro nismo videli takvu hrabrost, energiju, želju i borbenost, kakvu su danas pokazali fudbaleri Radničkog. Malo čudno zvuči, ali nije čudo! Božidar Mančić i Stefan Čolović bili su na ušivanju u Domu zdravlja zbog povrede glave, a Marko Mančić je sa zavojem oko glave završio meč.

Momci Marjana Živkovića su danas, ako je bilo takvih, demantovali sve koji su sumnjali u njihove vrednosti. Od Ivana Kostića do Stefana Stojanovića, koji je ušao na kraju, izvukli su maksimum. ,,Marjanova igra” je danas bila nerešiv problem za ,,nakostrešene” domaćine.

Da li je bio penal u 3. minutu za Radnički i da li je bilo još sudijskih grešaka, to je u ovom trenutku manje bitno. Lično smatram da je ovo prvoligaško suđenje i da je arbitar, koliko je mogao, na ravne časti delio pravdu. Ljudski je pogrešiti, ali nije bilo s namerom.

Sve čestitke fudbalerima Radničkog, svima nama koji smo bili u Inđiji bilo je lepo. Lično sam zahvalan predsedniku kluba Mrđi, koji je mene i ljude sa kojima sam došao dočekao i što sam imao evropske uslove za rad. Sok i kafa su vaspitanje, ali odnos prema novinarima je deo načina ponašanja jednog kluba, a Inđija je u svim tim detaljima veliki klub. Niko nam nije zabranio ulazak u svlačionicu, razgovor sa Marjanom Živkovićem na centru igrališta, snimak pirotske pesme šestorice hrabrih Pirgosa i fudbalera Radničkog. Osećali smo se dostojanstveno i novinarski.

Uostalom evo prvog ,,videa,,! Atmosfera pre utakmice, novinarska loža, izlazak igrača na teren.

Bio je ovo meč na koji smo svi mi Piroćanci ponosni, a evo kako je bilo:

20161001_145852

3. minut Miloš Spasić našao se na 14 metara od gola, u trenutku kad se spremao da šutira, domaći igrač startovao je s leđa, srušio ga i izbacio loptu u korner. Čist penal! Arbitar je, međutim, pokazao da nije bilo prekršaja.

10. minut Rakić iz ekipe Inđije šutira sa 16 m nisko po zemlji, ali pored gola.

11. minut Čolović posle šuta sa leve strane dobro šutira glavom, ipak  lopta odlazi pored gola.

12. minut  Posle izvedenog auta Bože Mančića, golman domaćih ispušta loptu iz ruku, to koristi Denis Ristov i ubacuje loptu u mrežu glavom.

28. minut GOOOOOOOOL Denis Ristov 0:1
29. minut Udarac Čolovića sa ivice šesnaesterca, lopta odlazi pored desne stative.

20161001_150205

35. minut Korner za Inđiju, golman Kostić sigurno hvata loptu. U istom minutu umesto povređenog B. Mančića ulazi Miloš Perišić. Mančić je odvezen u dom zdravlja na ušivanje arkade.

42. minut Velika šansa za Indjiju, Bosančić šutira sa 15 m, ali lopta odlazi pored stative. U istom minutu posle starta Bosančića, koji je dobio žuti karton, povređen je i Stefan Čolović, kome je takođe pukla arkada. I on je morao da napusti teren, umesto njega na terenu je Milić.

49. minut Faul sa desne strane na 20 m od gola Radničkog, Ivković je dobro centrirao, ali je Marko Mančić bio na mestu i loptu glavom izbacio u polje.

51. minut Odličan prodor Pejića, koji je šutirao sa 16 m, ali je neko iz odbrane Radničkog blokirao udarac.

54. minut Posle kornera sa leve strane Filip Tolić je centrirao, Marković je odlično šutirao glavom ali su domaćini izbacili loptu sa gol linije.

57. minut Šut Marka Mančića u desni ugao gola Inđije, golman brani.

20161001_150311

63. minut Korner za Radnički, loptu zahvata Denis Ristov, lopta je na putu ka golu zakačila nekog od domaćih igrača, okrznula stativu i otišla u novi korner.

64. minut Penal za domaće, Perišić je igrao rukom u šesnaestercu Radničkog.

65. minut Kostić brani penal Lemajiću!!!
69. minut Udarac Pejića sa 16 m, golman Kostić boksuje loptu.

20161001_162038

74. minut Šut Denisa Ristova sa 20 m, lopta odlazi preko gola.
76. minut Udarac domaćih sa preko 20 m, Kostić sigurno brani.
82. minut Posle prodora Stojanovića po levoj strani i centaršuta, Milić se spetljao u srcu šesnaesterca i domaći su izneli loptu.

20161001_150332

84. minut Lemajić glavom šutira, lopta pogađa prečku i odlazi u gol – aut.
86. minut Udarac Vujasina iskosa sa desne strane, pravo u golmana Kostića.

20161001_150622

94. minut Sudija svira kraj utakmice. Još jedna veoma bitna pobeda Radničkog!