Radnički igrao bolje od Rada prvo poluvreme, na kraju odlučilo iskustvo i spremnost jedne od najboljih ekipa u ligi

Prvo gostovanje pirotskog tima u Beogradu i to protiv ekipe za koju se zna da ima jednu od najboljih fudbalskih škola u Srbiji. Ekipa treneraJova Čučkovića igra sve bolje, sigurnije, organizovanije. Sigurno da će biti teško protiv Beogradjana, ali Piroćanci priželjkuju iznenadjenje !

Počelo je otvoreno i bez respekta sa obe strane. Rad jeste favorit,ali gosti se ne brane vec nastoje da uspostave ravnotezu.
3.minut Stojanov izvodi  korner visoki domaci igraci  resavaju problem.
6.minut Domaci napadaju po levoj strani dobar centarsut a Stojanovic sa deset metara sutira kraj gola.
10.minut Rad ima inicijativu ali bez prilika.

17.minut udarac centarfora domacih  Jovića sa 14 metara iskosa ali je lopta završila kraj gola.
20.minut nema golova igra se borbeno i otvoreno sa obe strane.Igraci sredine terena i zadnja linija Radnickog za sada igra dobro.  Pirotski tim deluje veioma dobro i ne samo da je ravnopravan rival, već u nekim segmentima igre nadvisio je poznatog protivnika.

25.Minut Ivković na petercu loše prima loptu domaci stoper u poslednjem trenutku salje u korner. Najbolja prilika. Posle centaršuta domaci dva puta izbacuju loptu u korner.
27.minut dobra polukontra, Ivkovic ubacuje na 10 metara do Luke Petrovica koji cilja u suprotni ugao.

Radnički dominira, svi na stadionu su iznenadjeni. Iako se igra na terenu sa veštačkom travom, Piroćanci se odličmno snalaze.

27.minut Goool Luka Petrović 0: 1

28.minut korner domaci visoki Jović ponovo sutira glavom ali  odlični Savić PONOVO ,,pravi paradu,,
32.minut obrukao se Luka Mihajlovic , domaci fudbaler,  sa 6 metara iskosa šutirao preko gola
35.minut zbog povrede umesto Barosevica u igri je mladi Nikola Petrovic
37.minut Keča sutira ,Savic ponovo brani i postaje pravi junak utakmice.

Kraj prvog poluvremena Rad-Radnicki 0:1. Nije pretenciozno, ekipa Jova baroševića bila je u svim elementima igra jednak rival domaćinu. Šta više u nekim trenucima, radnički je delovao bolje od rada!!!

Vladan Vasic i Marko Stanojevic Pirocanac, najbolji igrac beogradskog Rada , na poluvremenu utakmice.

47.minut Keča sutira Savic  i dalje brani izvanredno .
49.minut  Jović  centrira Mihajlovic sa 3 metra šutira Savić.  junak meča bravurozno intervenise spasava siguran gol
52.minut centarfor Jovic sa 8 metara snazno cilja u levi ugao. Savić je konačno savladan. Nije mogao da brani.
52.minut Jovic Goool 1 :1

53.minut rad ,,dodaje gas,, igra se stalno na polovini pirotskog tima.
55.minut centaršut sa leve strane levi half  Riznić glavom cilja pod prečku
55.minut Goool Riznic 2:1
60.minut Rad preuzima inicijativu ,mada gosti idalje igraju dobro.

Fudbaler Rada, Piroćanac Marko Stanojević sa svojim sinom.

70 .minut izmena u Radnickom. Umesto umornog Darka Vasica koji je ove nedelje u popodnevnoj smeni i nije imao dovoljan broj treninga, ušao je Aleksandar Bandic
72.minut korner sa leve strane , skok Jovića, ponovo on,  u levi ugao golman Savic nije mogao da brani
72.minut  Goool Marko Jovic 3:1

Nekoliko izmena u Radnickom. Vasic- Bandic,Stojanov -Brankovic,Savic -Cvetanovic i Ivkovic – Brankovic.
82.minut domaci igraju mirno,imaju vodjstvo ,Pirocanci povremeno u kontranapadima ugrozavaju Beogradjane. Mozemo potpuno da budemo zadovoljni igrom pirotskog tima. Gosti u finišu sve bolji.
85.minut  Fudbaleri Radničkog  ulazu napor da smanje razliku ,jer po prikazanoj igri ovo nije pravi ishod s obzirom na igru rivala.Rad jeste igrao dobro,ali su ih gosti vise od 65 minuta dobro namucili.

90.minut kraj. Rad je na kraju zasluzeno pobedio. Igrali su snaznije,efikasnije,kvalitetnije.
Cestitke nasim momcima.

Kraj utakmice Rad-Radnicki 3:1

Razgovor sa Jovom Čučkovićem može da bude i dobro objašnjenje i analiza utakmice. Radnički se danas u Beogradu predstavio u dobrom svetlu. Sve čestike našem timu.

Omladinska liga Srbije 10.kolo Rad – Radnički 3:1 (0:1)

Savić,  Vasov,   Mijalković,  Djordjevic, Kostadinović,  Filipović, Ivanov, Vasić, L. Petrović , Barošević,  Ivković. Rezerve: Cvetanovac, Milošević, Branković, Bandić, Nikolić, Mijatović, N.Petrović.

Danas, nedelja 2.oktobar, pioniri trenera Dragana Cvetkovića,  u jednoj od najboljih igara u prvom delu prvenstva, savladali su veoma dobar tim Red star iz Niša sa 2:1.

Spartak ŽK 8 : 0 Radnički (V)
Lokomotiva 0 : 0 Radnički (N)
Brodarac 4 : 2 Jagodina
Vojvodina 1 : 1 Čukarički
Napredak 0 : 6 Partizan
Voždovac 1 : 1 OFK Beograd
Rad 3 : 1 Radnički (P)
Mačva 1 : 4 Crvena zvezda