Ima mečeva kada je najvažnije pobediti, kada se igra s mnogo napora i velikom željom!

Ima mečeva kada je sve teško, kada je pritisak veliki, kada svi očekuju da je normalno da se serija nastavi.  Ima mečeva kada je sve u drugom planu. I kvalitet igre i majstorije.  Kada je važno samo pobediti,  dati gol više i ostvariti  ono što svi očekuju, žele,nadaju se … !

A nije sve tako lako, fudbal je vraški teška i naporna igra!!!

Ima mečeva, u kojima,  kada jedan tim  proglase  pobednikom i pre nego igra krene , e, tada su noge okovane, a želja ogromna. Uostalom,   ima mečeva kada se igra svih 90 minuta uz veliki napor i kada se hoće, onda ne ide! I  ima mečeva kada protivnik odigra svestan da će sve što učini dobro biti kapital i onda rasterećeno krene ,,prsa u prsa,, da se ,,tuče,, s favoritom!

E, takav je u svemu bio današnji meč koji je, što je za Radnički bilo ipak najvažnije, odlučio jedan gol i u kojem je Radnički i zaista NASTAVIO SERIJU! Četvrta pobeda zaredom!

Pirot je na nogama ove tri nedelje, čekala se ova četvrta uzastopna pobeda i skok na četvrto mesto! Fudbaleri Marjana Živkovića, ljudi od krvi i mesa, osećali su to na sebi  i s takvim moranjem ušli u nadigravanje, nadmudrivanje, nadtrčavanje,  s protivnikom koji je sve iznenadio dobrom igrom i lošom  pozicijom na tabeli! Uostalom, pogledajte rezultate ovog tima! Sve će vam biti jasno!!!

Radnički – Kolubara 1:0

I eto, neka to bude u uvodu! Radnički je mogao danas da dobije ubedljivo, baš , kako je i Kolubara danas mogla da osvoji bodove. Sveukupno, ruku na srce, ovako je , ipak, bilo najpravednije! Pobednik je tim koji postigne gol više. Bio je to ovog hladnog nedeljnog popodneva, pirotski Radnički!

A počelo je prelepo. Sve čestitke ljudima u Klubu!

Pre utakmice lepa svečanost. Na centru igrališta kapiten Marko Mančić, uz aplauze gledalaca, uručio je buket cveća Saški Sokolov, našoj učesnici Paraolimpijskih igara.

Prvi minuti, kako se i očekivalo, pripadaju domaćinu, ali je prvi udarac iz prvog kornera izveo Čadikovski, glavom je sa 10 metara šutirao preko gola.
7.minut Prodor domaćeg beka Jovanovića, centaršut,  gosti su bili na mestu.
8.minut Denis Ristov sa iste pozicije centrira ,lopta preleće sve igrače u šesnaestercu.
10.minut Dobar prodor Spasića, centaršut, ponovo prejako.
12.minut Najbolja prilika do sada. B.Mančić centrira, Čolović, mada ometen od beka, sa 10 metara šutira preko gola.

18.minut Miloš Spasić ponovo dobro prodire po levoj strani, odličan centaršut u peterac, utrčava Stefan Čolovići glavom pogađa mrežu!
18.minut Gooooooool Stefan Čolović 1:0

25.minut Prvi žuti karton dobija Vladimir Peralović, gostujući fudbaler, zbog grubog starta.
26.minut Igra se veoma korektno. Suđenje dobro.
27.minut Slobodan udarac, srušen je na 17 metara ČadikovskiSpasojević je pogodio živi zid domaćih.

33.minut Peralović centrira, Jovanović izbacuje u treći korner.
34. minut  Čolović ponovo prodire po desnoj strani, Jagodić, štoper gostiju, na mestu.
35. minut Čolović sa dvadesetak metara šutira preko gola.
39.minut Rajković na 10 metara od gola, Kostić  bravurozno, padom u noge spašava gol i hvata loptu.

42.minut Gosti igraju otvorenije i češće napadaju. Sad domaći koriste kontranapade. M.Mančić prejako upućuje loptu,  Ristov nije stigao.
43. minut  Rajković sam ispred Kostića koji u padu brani,  ali dobija udarac u grudi u sudaru. Odbijenu loptu prihvata Spasojević i šutira,  ali Marković je šalje u korner. Posle kornera novi dobar udarac Rajkovića, ali preko prečke.
44.minut Ožegović dobija žuti karton.
46.minut Kraj prvog poluvremena. Domaći vode, ali su Lazarevčani imali i svoje periode dobre igre i nekoliko prilika. Golman Kostić je odlično branio.  Suđenje veoma dobro. Procene Lazara Tripkovića i njegovih saradnika precizne!

48.minut Peralović kreće u dribling,  ali ga Stefan Marković sigurno, odličnim potezom zaustavlja.
49.minut Rajković na 10 metara faul u napadu nad Ožegovićem.
50.minut Rajković na 15 metara od gola ,pre nego da šutira Boža Mančić u padu izbija loptu iz nogu . Možda je spasio i siguran gol.
55.minut Kolubara igra bolje, domaći fudbaleri ostavljaju previše prostora gostima da napadaju. Vraćaju loptu nazad što gosti koriste. Počinje kiša. Veoma je hladno.

59.minut Kostić u padu na 14 metara od gola hvata loptu , a Rajković pravi nameran faul i dobija žuti karton.
61.minut Marjan Živković sprema prvu izmenu. Ući će oporavljeni Nemanja Petrov umesto Miloša Spasića.

66.minut M.Mančić i Ristov oklevaju u dobroj prilici za gol.
68.minut Ponovo napadi opasnih Lazarevčana,  ali Stefan Marković gospodari pred svojim golom.
70.minut Gosti imaju inicijativu, ali, srećom po  Piroćance, bez završnice. Domaći  greše i pred golom Kolubare igraju sporo.
Pirgosi pevaju, žele da pomognu,  jer su gosti nametnuli jak tempo.

75.minut Umesto danas ne baš raspoloženog Denisa Ristova u igru ulazi Stefan Stojanović.

77.minut Brza kontra Radničkog, beži Stefan Stojanović, ali dugonogi Jagodić klizećim startom zaustavlja akciju pirotskog fudbalera.
80.minut Ožegović šutira sa 25 metara kraj gola.

85.minut Nemanja Petrov i  Jovanović u kontranapadu, centaršut, ali visoki Jagodić odbija loptu.

88.minut Gosti ponovo prete, ali se napadi završavaju brzopletim pokušajima.

95.minut Sudija svira konačno kraj. Poslednjih pet minuta mnogo grešaka i na jednoj i drugoj strani. Psihološki pritisak na igrače oba tima. Treba izdržati i sačuvati vođstvo, ili pokušati poslednjim atomima snage izjednačiti rezultat. Nisu uspeli. Ostalo je onako kako se dogodilo u 18.minutu!!!

Borbeno, sa mnogo želje igrali su gosti, zbog čega zaslužuju čestitke. Sveukupno, ipak,  Radnički je zaslužio pobedu.

Evo i video dokaza. Od početka do kraja!

Izjave trenera

Prva liga Srbije

9. kolo

Pirot: Radnički – Kolubara Lazarevac 1:0 (1:0)

Radnički :  Kostić 8,  Jovanović 8  B. Mančić 8 , Nikolić 7,  Marković 9 ,  Tolić 8 ,  Ožegović 8 ,  Čolović 9 (Đurić -),  Spasić 7 (Petrov ) ,  Ristov 7  (Stojanović 7), M. Mančić 7.

Rezerve: Bulajić,  Davidović, N. Mančić ,  Milić,  Stojanović,  Đurić,  Petrov.

Igrači  utakmice:  Stefan Čolović i Stefan Marković

Sudije: Lazar Tripković (Kraljevo), Nenad Kurčubić (Kragujevac), Dejan Dimitrijević (Vranje), Dragan Čolović (Raška).

Jagodina 0 : 2 Inđija
Dinamo 1 : 2 Budućnost
Bežanija 0 : 0 OFK Beograd
Mačva 3 : 0 Sindjelić
Sloboda 4 : 2 ČSK Pivara
Zemun 0 : 0 BSK Borča
Proleter 1 : 0 OFK Odžaci
Radnički 1 : 0 Kolubara