ZM : Sloboda (Č) ne da vrh, Radnički (K) u naletu

Pet pobeda domaćih,dva remija i jedan trijumf gostiju,bilans je 9.kola.Sedam ekipa nije postiglo gol a još par detalja obeležilo je drugi oktobarski vikend i dogodilo se po prvi put u tekućoj sezoni.Ovčar je nadigran u „Gaju“,Trepča i Arsenal postigli po tri pogotka,Takovo matirano u tri navrata,Sloga takođe...Kako odmiče nadmetanje u okviru zone „Morava“,utisak je da se mnogi „bude“ i čine ligu izuzetno interesantnom.Tome u prilog ide i podatak da je između tima iz Kovača,na drugoj poziciji i Bana na 11.mestu,svega 4 boda razlike!

Derbi meč odigran je u Markovici.Ovčar je dočekao rivala iz Velike Kolonije u dobrom raspoloženju,nakon dosadašnjih partija a i skor sa Čačanima bio je na strani domaćih.Protekle sezone trijumf Ovčara i remi u Čačku.Međutim,Sloboda je bila uspešnija ovoga puta.Predvođeni odličnim Ivanom Stojićem Čačani su slavili 0:2 i učvrstili se na „pol poziciji“.Stojić je pogodio u 14.minutu a u zaustavnom vremenu maestralno uposlio Stevanovića koji rešava situaciju 1 na 1 i postavlja konačan rezultat.Istina,nisu ni domaći bili bez šansi.U finišu prvog dela dva puta su gosti imali sreće.U istom napadu okvir gola pogađali su Mitrović i Simićević.U nastavku je prečku pogodio i Petar Šibinac ali jednostavno,lopta nije htela u mrežu.Proradio je Arsenal i uhvatio priključak u borbi za opstanak.Neočekivano ubedljivo nadigrana je Sloga(KV) a za „Palilulce“ su pogađali Stefanović i Nikolić u prvom poluvremenu,odnosno Otović u 90.minutu.Bio je to najteži poraz Kraljevčana u dosadašnjem toku lige.Na Remontovom igralištu u Čačku Miokovci su dočekali favorizovani Tutin i uspeli da ga savladaju.Gol vredan pobede postigao je Simović desetak minuta pre kraja.Vrlo važni bodovi za domaće i neugodan kiks za Tutince,imajući u vidu ovosezonske ambicije.U Bresnici(KG) ništa novo.Pnovo remi Slavije i novih 0:0.Šansi za golove je bilo a nešto zrelije nisu iskoristili gosti iz Guče.Oba tima su i dalje u opasnoj zoni sa 10,odnosno 8 bodova.Za 360 i kusur minuta fudbala,Slavija je kao domaćin postigla svega jedan gol i uspela da sačuva mrežu na sva četiri duela.Bez golova i u Lađevcima.Drugi uzastopni meč Braće Vuković na svom terenu rezultatom 0:0 i drugi bod za Orlovac sa gostujućih terena.Karađorđe je opravdao ulogu favorita i golovima Strahinje Jankovića(2) i Miroslava Markovića slomio otpor Sušice i slavio sa 3:2.Kragujevčani i dalje bez trijumfa,mada su u poslednje vreme podigli nivo igre.Radnički je u odličnoj formi.Pobeda nad Raščanima donela im je drugu poziciju i nagovestila da ekipa može dosta u tekućoj sezoni.Pravi ispit sledi im iduće subote,kada gostuju Slobodi u najzanimljivijem susretu 10.kola.Od Bana se očekivalo više.Samo jedna „trojka“ u prethodnih šest duela premalo je da bi se ozbiljno uključio u borbu za vrh.Trepča je na najbolji način anulirala neuspeh iz Mrčajevaca i porazila Takovo,najubedljivije do sada,pa su rivali bodovno poravnati na pozicijama 7 i 8.Tek drugi neuspeh Milanovčana i prvi posle trećeg kola.Ipak,može se konstatovati da su i jedni i drugi u domenu očekivanih rezultata do sada.