Radnički "protutnjao" i kroz Čelarevo!

Da, Marjan Živković reče pre odlaska da ne osećaju pritisak. Ovo je dvanaesta utakmica, pirotski tim ima seriju od šest mečeva sa pet pobeda i jednim remijem, bez primljenog gola. Golman Kostić 540 minuta nije primio gol. Radnilčki igra protiv ekipe koja ima ,,pedigre,,  protiv tima koji ima samo bod više i nalazi se na poziciji broj tri, za jednu iznad ,,belih,, . Kako ostati miran i ravnodušan!? Videćemo, da će biti lako, neće, da će se naši  predati –neće, da će boriti i izvući maksimum – hoće !!! Biće ,, fudbalske bitke,,  dva dobra tima!

Namerno smo ostavili ovaj današnji uvod. Mnogo se toga i obistinilo! Radnički je  i u sedmom meču , ne  samo OSTAO NEPORAŽEN, već je Radnički, prema ocenama trenera Marjana Živkovića danas mogao da zabeleži i SEDMU POBEDU!

Evo igre! Iz pera našeg saradnika Gorana Tričkovića , koji je iz Beograda putovao u Čelarevo i nazad da ga slušate u radio prenosu i čitate detalje na Portalu. Evo ih. Hvala mu!

1. minut Napadač domaćih izašao sam ispred golmana Kostića, pokušao da ga obiđe, ali je otišao u stranu.
13. minut  Posle kornera koji je izveo TolićM. Mančić šutira glavom pravo u golmana.
16. minut Poništen gol Ristovu zbog ofsajda.
20. minut B. Mančić šutira sa 20 m preko gola.
32. minut Ristov glavom pored gola posle centarsuta Tolića. Još jedna dobra šansa!

35. minut Jovanović dobija žuti karton zbog nešto grubljeg starta na sredini terena.
41. minut Domaći igraju sve nervoznije, imaju terensku inicijativu, ali bez konkretnih šansi.
45. minut Četvrti sudija pokazuje još minut nadoknade.
46. minut Kraj prvog poluvremena, bez golova. Radnički ubedljiviji. Suđenje odlično!

53. minut Izmena u ekipi Radničkog, umesto Spasića u igru je ušao Čolović.
54. minut Stopostotna šansa za VukasovićaKostić sigurno brani.
60. minut Igra se između dva šesnaesterca, domaći drže više loptu u svom posedu.

63. minut Jovanović upućuje loptu u šesnaesterac domaćina, bilo je to nešto između šuta i centaršuta, loptu koja je išla pod prečku krajnjim naporom izbacuje golman domaćih.
65. minut Vukasović ponovo izlazi sam ispred  Kostića, golman „belih“ opet izlazi kao pobednik.
67. minut Šut Vukasovića iskosa sa leve strane, ponovo brani Kostić.
70. minut Druga izmena u Radničkom. Umesto Petrova u igri je Stojanović.
76. minut Treća prinudna izmena u Radničkom. Umesto povređenog Tolićaulazi Đurić.

82.minut Stojanović šutira glavom, lopta odlazi dvadesetak centimetara pored leve stative.

87.minut Marković šutira sa 16 metara, lopta pogađa prečku.

90. minut Sudija je produžio utakmicu za 4 minuta.

94. minut KRAJ utakmice!  Sedma uzastopna utakmica Radničkog bez poraza!

Pirotski prvoligaš je fudbalskoj Srbiji i danas poslao glasnu i dobru poruku. Da je u Pirotu izrastao dobar tim , koji vodi dobar trener i da Srbija ubuduće mora ponovo, kao nekada, da ima u vidu i da računa na ovaj sportski grad.

Piroćanci su danas za rivala imali ekipu koja ume da igra fudbal, domaći su , naravno, želeli da profitiraju u ovom derbiju, ali, prema onome što smo čuli, u prvom poluvremenu su mogli i loše da prođu. Sa dva ili tri gola u mreži!

U nastavku, kako se i očekivalo, preselila se igra na pirotski deo terena, ali je u tom periodu golman Kostić u dva navrata zaustavio domaće i stavio do znanja da nema nameru da dozvoli da mu se mreža načne i posle 630 minuta. I to se dogodilo.

I ne zaboravimo, mogli su Piroćanci za Pirot i glasno pevajući da je Stefan Marković umesto prečke pogodio mrežu.

Dakle, Marjan Živković izrasta u trenera koji zna ne samo da radi dobro, već da taj rad pretvori u kvalitet na terenu, u dobar ambijent , u standardan tim sa jakom klupom što je , eto, do sada davalo rezultate. Verujemo da će tako biti i na dalje!

Bravo „Beli“ , momci, sve čestitke! Idemo na osmi uspeh,  a zašto i ne bi!!!   Čekamo beogradski Sinđelić!

Čelarevo:  ČSK – Radnički Pirot  0:0 (0:0)

Kostić 9,  Jovanović 8, B. Mančić 8 ,  Nikolić 8,5 ,  Marković 8,5 ,  Ožegović 8,5 ,  Tolić 8 (Đurić-),  Petrov 7,  (Stojanović  7,5),  Ristov 7,  Spasić 7 ( Čolović 7),  M. Mančić  8,5. Rezerve: Cvetanović,  Perišić, N. Mančić,  Đurić , Milić,  Stojanović, Čolović.

Igrač utakmice:  Ivan Kostić (Radnički).