PLS: Inđija - BSK Borča 3:1

Najbolju fudbalsku predstavu su Inđinčani imali priliku da odgledaju u poslednjem domaćinstvu fudbalera Inđije ove jeseni. Duel starih prvoligaša, Inđija i BSK-a iz Borče je obilovao sa svime onim što ovaj sport krasi, a kao nadogradnju svemu su i četiri viđena gola. Inđija je žestoko otvorila utakmicu stvarajući u uvodnim minutima i prilike za gol. Ni gosti nisu ostali dužni svom domaćinu, pa su već u 4.minutu preko svog najboljeg igrača na ovom meču Željka Žerđanina imali priliku za gol. Njegov šut je dobro je izblokiran i lopta je otišla u korner. Gost se oprobao i u 11.minutu. Ovog puta je Pobulić šutirao sa distance direktno u golmana domaćina. Terensku nadmoć domaćin u priliku pretvara tek u 14.minutu. Kasniji dvostruki strelac, Bosančić pokušava da lobuje golmana  Bogdanovića, ali je težak teren za igru onemogućio bolji udarac mladog igrača. Željko Žerđanin je ponovo na sceni u 19.minutu. Njegov šut sa oko 19 metara od gola domaćina  završava u naručju golmana Stanivukovića. U istom minutu i prinudna izmena kod gosta. Posle jednog duela, Predrag Počuča je morao van terena za igru, a ušao je Jokić.

U 22.minutu sjajna akcija domaćina, u završnici Lemajić je sjajno upošljen od Rakića, a gorostasni napadač ulazi u kazneni prosor, ali loše šutira preko prečke gola gosta. Osam minuta kasnije i dve kolosalne šanse za Nenada Jovanovića. Popularni "Šone" prvo šutira sa nekih 10.metara od gola gosta, golman sjajno brani, a u nastavku te akcije, Pejić centrira sa desne strane, lopta pada na glavu Jovanoviću, koji istu šalje preko prečke.

I kako to biva, 0: 1. Igrao se 32.minut meča kada su gosti izveli školski primer polukontre, gde su se izborili da Tripković sam primi loptu, šutira sa ivice kaznenog prostora i lopta je u donjem uglu gola domaćina.

Zbunjenost zeleno belih umalo da gosti brzo iskoriste. Bio je to slobodan udarac iskosa sa leve strane napada. Usledio je centaršut koji se pretvorio u sjajan šu. Lopta je iznenada skrenula pod prečku gola Stanivukovića. Ovaj je sa mačijim refleksom istu poslao u korner.

Inđija je gol postigala u pravo vreme. Igrao se 45'. Sjajnu akciju zeleno belih kruniše Bosančić koji je ostao usamljen na petercu i otpadak lako smešta u mrežu.

U nastavku još bolja igra dva tima. Težak teren kao da je bio dodatan motiv za igru. Momak za sve pozicije u zeleno belom timu, Jovanović je imao i treću priliku za postizanje gola. Bio je to 49.minut. Sjajan šut ovog igrača sa oko 25.metara, a golman je bio na visini zadatka. Sve za TV špice. Minut kasnije i bek domaćeg tima, Kovačević se osmelio da šutira. Slično kao nedavno u Bežaniji i ovaj njegov šut je otišao kraj gola rivala. I opet umalo gosti da naplate promašaje domaćina. Ko drugi do Željko Žerđanin. Sjajan njegov šut sa oko 20.metara iskosa sa leve strane napada BSK-a, završava na prečki gola Stanivukovića. Minut kasnije i domaćin u prilici da stigne do gola. Probuđeni Kovačević sjajno centrira na glavu kapitena, a Lemajić loptu šalje u naručje gostujućeg golmana. Potom mala stanka u prilikama, ali ne i u igri dva tima. Tek u 68.minutu prilika. I to za Žerđanina. Iz dobre pozicije ovaj igrač šutira gađajući suprotan ugao gola domaćina, ali nije bio precizan. Gol ga jednostavno nije hteo.

Kao u prvom poluvremenu i sada je brzo stigla kazna, ovog puta gostima za predhodne propuštene prilike za gol. Bosančić prima loptu posle dobre akcije Inđije na nekih 16.metara od gola gosta, unutrašnjim delom stopala gađa ugao i to je 2: 1.

U nastavku još dve prilike za domaćina, prva u 76.minutu za Kovačevića, koji u otsudnom trenutku loše prima loptu, a potom u 80'. i kapiten Lemajić propušta "zicer" posle sjajne asistencije Bosančića.

Tačku na ovaj meč stavlja Rakić u 88'. Posle sjajne kombinacije zeleno bele mlađarije (Kovačević - Bosančić) lopta siže do strelca koji gađa ispod istrčalog golmana i mreža se zatresla za pobedu Inđije i za 18. bod ove jeseni.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500, sudija: Borko Mijajlović iz Končareva, pomoćnici: Igor Kocić iz Vlasotinca i Dejan Dimitrijević iz Vranja. Četvrti sudija: Miloš Milanović iz Ćuprije. Delegat: Milan Lojanica iz Čajetine. Strelci: Bosančić 45' i 69', Rakić 88' - Inđija, Tripković 32' - BSK. Žuti kartoni: Rakić 60' - Inđija, Iličić 39', Pobulić 41', Grbić 77' i Todorić 81' - BSK.

Inđija - BSK 3:1 (1:1)

Inđija: Stanivuković, Pejić (Dolmagić 72'), Lalić, Simunović, Jovanović (Vujasin 67), Todić, Ivanović, Kovačević, Bosančić, Rakić (Višnjić 90'), Lemajić (K). Trener: Srđan Blagojević.

BSK: Bogdanović, Iličić, Grbić, Cvetković, Marinković, Plavšić (K), Počuča (Jokić 19'), Pobulić (Todorić 61'), Tripković D. Stefan, Žerđanin, Dabić (Tripković S.Stefan 71'). Trener: Dragan Aničić.