09.10.2010 A. Daišević

KLS: Sloga - Novi Sad 85:77

Na otvaranju košarkaške sezone Sloga je zabeležila pobedu protiv Novog Sada u utakmici u kojoj je viđeno i dobre igre, ali i oscilacija svojstvenih mladim, neiskusnim igračima, kao i još uvek neuigranim sastavima. U prvoj četvrtini dominirali su gosti, sve vreme su imali prednost, ne veću od šest koševa razlike, ali su na mini odmor otišli sa dva poena viška. Sloga je stvari preuzela u svoje ruke na početku druge četvrtine. Serija poena spolja Saše Đorđevića, centra Božovića i izuzetno zapaženog Bogavca omogućila je Kraljevčanima vođstvo koje nisu ispuštali do samog kraja. Novi Sad je rezultatski pokušao da se vrati u meč sredinom treće četvrtine kada su domaći košarkaši imali problema sa organizacikom napada, par minuta nisu uspeli da pređu u polje protivnika. Ipak, sve što je četa Siniše Matića uspela da učini bilo je da smanji prednost rivala na četiri poena zaostatka. Tada se razigrao mladi plejmejker Sloge Aleksandar Vlahović i serijom poena uvećao prednost domaćih koja je bila dovoljna za startnu prvenstvenu pobedu Kraljevčana.

Utakmica u Kraljevu je počela minutom ćutanja čime su svi akteri ovog susreta odali počast nedavno preminulom treneru Novog Sada Nemanji Daniloviću.

- Ušli smo malo stegnuto u utakmicu, vidi se da smo mlada ekipa a pritom smo na ovom teškom gostovanju nastupili i nekompletni. Sloga je znala da kazni sve naše greške, pritom imali su jako dobar šut tako da su zasluženo pobedili - rekao je posle utakmice Bogić Vujošević, košarkaš Novog Sada.

- Najbitnije je da smo pobedili, možda nismo prikazali igru koja se od nas očekivala ali start je sezone i prava forma će tek doći. Najbitnije je da smanjimo oscilacije u igri kojih je u ovom meču bilo, pogotovo u trećoj četvrtini. Primetili ste da u našem sastavu nema pojedinaca koji se ističu već igramo timski i to bi Slogi trebalo da donese dobar plasman ove sezone - rekao je junak ovog susreta plejmejker Sloge Aleksandar Vlahović.

Hala sportova - Gledalaca: 600. Sudije: Čukalović (Beograd), Sedlar (Novi Sad), Milovanović (Beograd). Rezultat: SLOGA - NOVI SAD 85: 77, po četvrtinama (22:24, 21:11, 15:18, 27:24).

SLOGA: VLAHOVIĆ 16 (6-5, 3-0, 9 as), BOROVČANIN 5 (4-2, 2-0), ČUBRILO 8 (4-1, 2-2), GAVRANOVIĆ, BOGAVAC 16 (9-5, 3-1), Božović 18 (8-7, -), Razić 10 (5-3, 2-1), Dimitrijević, Popović 3 (-, 2-1), Đorđević 9 (1-1, 4-2). Nisu igrali: Veličković i Sićević.
NOVI SAD: ŠEPA 1 (4-0, 3-0), SUBOTIĆ 8 (1-0, 7-2), KOVAČEVIĆ 10 (5-3, -), AGOČ 9 (2-1, 5-2), BUNIĆ 16 (-, 4-4, 7 sk), Đumić 3 (1-1, -), Jokić, Vujošević 16 (5-4,4-0), Kužeta 14 (5-4, 3-0). Nije igrao: Šešlija.

Napredak Rubin 81 : 74 OKK Beograd
Vojvodina Srbijagas 79 : 73 Metalac
Proleter Naftagas 95 : 85 Superfund
FMP 84 : 46 Tamiš Petrohemija
Borac 83 : 70 Sloboda
Sloga 85 : 77 Novi Sad
Mega Vizura 78 : 79 Crnokosa