U Velikoj Plani – VELIKI samo Piroćanci!!!

Kada se ovako ,,slatko,, pobedi, onda mi uvek padne na um nešto lepo. Znate onu pesmo " Sve smo mogli mi..." Baš tako.

To "SVE" mogli su večeras u Velikoj Plani samo Markovi momci. Momčine koji  imaju srce kao Stara planina, ogromnu energiju, snagu kao ljubav prema ovom Klubu i gradu i veru da iz poraza od 11 razlike za domaćina na poluvremenu, sve može da se okrene na tumbe.

5

Ova naša "pirotska furij", nije oduvala, već je iz Hale u Plani tako  " pokupila"  i  odnela igrače domaćeg tima da nisu bili svesni šta ih je snašlo da za 5 minuta mogu da "puknu"  11 koševa, a da za poslednjih 10 minuta ukupno, naši poruše sve rekorde i napune planjanski koš!!!

Alo, ljudi u ČETVRTOJ ČETVRTINI BILO JE 27:12 ZA PIROT!!! Nokaut!

A počelo je "klimavo" sa obe strane!!! Naši su sa dve "trojke" Nikole Djonlića i košem junaka utakmice kapitena Ivana Pendića poveli sa 8:3.  Zatim "klackalica" mi sa 18:15 za njih u 11. minutu i Duletovom, jednom od retkih trojki i Djonlićevom "dvojkom" okrenemo  za 20:18 za nas.

Dobili su nas prvo poluvreme sa 38:27  i naterali Marka da u poluvremenu podvikne i zatraži da se u nastavku pojača igra u odbrani i igra siguran napad.

Treća četvrtina je počela Ristićevom  strašno važnom trojkom koja je nekako "izdaleka" najavljivala da nema šale s Piroćancima i da se Planjanima "ne piše dobro"!!!

11

A onda "pirotski vez"!!!

Već u 33. minutu imali smo "egal".  Hala se "teturala", domaći nisu znali na koju će stranu pre!!!

Filipović penali, MARTIN Matović, ponovo Filipović, Penda neumoljiv najpre "dvojka" a potom i "trojka"!  I onda se više nije znalo ko odakle "puni"! Filipović, za dva, koji se "rasanio" u nastavku, za dva plus jedan, da bi ih večeras gorostasni po svemu Ivan Pendić sa dva precizna udarca "poslao u snove" odakle se do kraja, naravno, nisu probudili! Veliku pobedu "overio" je  večeras odlični  MARTIN Matović.

I na kraju, "šta reći" a ostati "na zemlji", biti dovoljno razložan za pravu informaciju. A ta informacija, a ta istina glasi, samo na "prvu loptu" -  jednostavno!

Pirot je u svemu bio bolji!  Markove momčine, večeras, imali su dovoljno snage da sa nedovoljno oporavljenim Ristićem i Djonlićem, sa Rašketom koji se "skinuo" i sedeo na klupi kao "amajlija" da nadvise domaće i za njih sigurnu pobedu, pretvore u naš trojumf!!!

Ta Plana, koja nam je bila dugo dužnik, platila je sve "cehove" uz poruku da se ubuduće  mora da računa na pirotske momke. Jer, kada zaigraju, onda to izgleda kao večeras u poslednjem kvartalu!

Marko, momci,  neka vam je srećan put u Pirot. Čeka vas nova subota i prepuna Hala Kej. Biće "grmljavine"!  Vi ste to zaslužili!!! I više do toga! Znamo mi za sve vaše muke! Zato ste i tako jaki!!!

Druga liga 16. kolo Velika Plana  Plana - Pirot    63 : 72   (18:15, 20:12, 13:18, 12:27)

Hala u Velikoj Plani, Gledalaca 54, od toga 6 Piroćanaca !!!

Pirot: Ristić  8, 2 tr. Đonlić15,(3:3) .  D. Đorđević,  Filipović 13 (5:4) 1 tr.  B. Jovanović, Radulović, Pendić 19  (6:4), B. Đorđević 6, Manojlović, MARTIN Matović  11, Rašić.