"Studentkinje" završile sezonu sa dva poraza
Student

Podmladak Studenta uspeo je da izbori opstanak u eliti; foto: Stefan Komadinić

Niški Košarkaški klub Student uspeo je da ispuni ovogodišnji cilj i obezbedi sebi mesto u najvišem rangu i sledeće sezone. Ipak, u poslednje dve utakmice koje su odigrale u periodu od 3 dana, nisu uspele da pobede.

Derbi dve ekipe koje su sa identičnim učinkom uspele da se pred kraj sezone izbore za opstanak u Prvoj ligi, dobile su igračice Šumadije u Kragujevcu. Prava borba vodila se samo u prvoj četvrtini, koja je i završena nerešenim rezultatom 21:21. Nakon toga, kao i u većini utakmica ove sezone, niške igračice su pale, što je omogućilo Kragujevčankama da naprave nedostižnu prednost.

Drugi meč odigrale su protiv lidera Crvene zvezde, a i pored toga što košarkašice Studenta uvek igraju motivisano protiv izrazitih favorita, nisu uspele da rezultatski priđu protivnicama. Posle ubedljivih 11 poena zaostatka nakon prvih 10 minuta, Nišlijke su zaigrale čvršću odbranu što je donekle sputalo crveno-bele. Ipak, to nije bilo dovoljno da meč učine neizvesnijim.

“Studentkinje” su ovim mečevima završile sezonu u sigurnoj zoni, na 9. mestu, što i jeste bilo najavljeno kao osnovni cilj zbog podmlađivanja ekipe.

Kraljevo 67 : 50 Šumadija
Student 50 : 73 Crvena zvezda
Novosadska ŽKA 71 : 51 Vrbas Medela
Partizan 1953 20 : 0 Vojvodina
Spartak 48 : 74 Radivoj Korać
Šabac 89 : 72 Vršac