Sremska liga: Prvi maj – Sloboda 4:0

Od, dugo najavljivanog, derbija – ništa! Na terenu je postojala samo jedna ekipa. Gostima iz Donjeg Tovarnika, koji nisu ništa veliko pokazali, ostalo je da izvuku pouke iz ovog poraza. Več posle dvadesetak minuta igre domaćin je imao „opipljivu“ rezultatsku prednost od 2:0. Praktično, do kraja utakmice, Sloboda je stihijskim akcijama pokušavala da uradi nešto više, ali, bez uspeha!

Prvi maj je poveo golom Radišića u 15. minutu, golom iz slobodnog udarca. Par minuta kasnije Andreata je poviso na 2:0. Prethodila je brza kontra doomaćina: Milojević šalje loptu u prazan prostor, gde je prihvata Andreata i rutinerski postiže gol. Jedan od najazapeženijih aktera utakmice, Milojević, nadmudrio je statičnu odbranu Slobode u 60. minuti. Konačno, „tačku stavlja“ Kordolup u 80. minutu.

- Značajna pobeda za dalji tok takmičenja – izjavio je trener Prvog maja Miroslav Blanuša – Da li zbog prvog kola ili zbog opterećenja rezultatom, veći deo utakmice igrali smo pod grčom. Bez obzira na rezultat, mislim da možemo mnogo bolje. Iskren da budem, ono na čemu baziramo svoju igru smo mi sami, tako da svojim igračima nisam, pred ovu utakmicu, ništa posebno govorio. Trudimo se da forsiramo svoju igru, baš onako kako je bilo u pripremnom periodu.

Strelci: 1:0 Radišić u 15, 2:0 Andreata u 18, 3:0 Milojević u 60, 4:0 Kordolup u 80. Ruma - Igralište Prvog maja. Gledalaca: 800. Sudija: Stevan Grbatinić. Pomoćnici: Dušan Gutić i Nikola Torma. Delegat: Goran Milijašević. Žuti kartoni: Čupeljić i Milojević (Prvi maj), Balaban i Knežević (Sloboda).

PRVI MAJ: Vidanović, Milanović, Mitrović, Novaković, Kordolup, Krstić, Milojević (od 69. Babić), Radišić, Lukić, Čupeljić (od 80. Jež), Andreata (od 80. Vukmanović.

SLOBODA: Veljović, Z. Miličević, Miljuš (od 46. Ašćerić), Ljubojević, Perišić, Knežević, Trbović (od 35. Vesić), Simović, G. Miličević (od 68. Obradović), Balaban, Mrkajić.