13.04.2017 Administrator

Radnički sigurnom igrom do novih bodova

Rukometašice Radničkog  su u okviru 4.og kola plej auta SRLS za žene savladale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 27-23,poluvreme 12-9. Prvo poluvreme je proteklo u tvrdoj igri sa jakim odbranama,a Tigrice su prve došle do značajnije prednosti  6-2 u desetom inutu igre.Gošće su se par puta približile na 2 gola razlike,ali domaće igračice na odmor odlaze sa 3 gola prednosti 12-9.U ovom delu igre su briljirale Tijana Ćosić,koja je začarala svoj gol odbranivši 10 šuteva,dok je u napadu sigurna bila Katarina Stepanović.

Drugi deo igre su rukometašice Radničkog započele sigurnije i maštovitije u napadu došavši dva puta do velikih 5 golova prednossti u 37-om i 39-om inutu igre.Igračice Sloge su zaigrale čvršće u odbrani,razlika je počela da se topi i u 51-om minutu smanjuju na gol zaostatka 20-19.Posle tajm-auta trenera Jedoksića stvari polako dolaze na svoje mesto,domaćin je stegao u odbrani i lagano priveo utakmicu kraju.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Ksenija Petrović sa 9 pogodaka,pritom postigavši rekord karijere u SRLS,a pratila je Katarina Stepanović sa 8,dok je sjajna Tijana Ćisić zabeležila 17 odbrana. Kod gošći efikasnije od drugih su bile Vanja Đorđević i Aleksandra Krstić sa po 4 pogodaka.

ŽRK Radnički Kragujevac -ŽRK Sloga Petrovac 27:23 (12:9)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 150
Sudije: Marko Sekulić,Vladimir Jovandić
Sedmerci:  Radnički 2(2), Sloga  7(5)
Isključenja: Radnički 10 min, Sloga 12 min

Igrač utakmice  Katarina Stepanović

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić( 17 odbrana), Petrović 9, Begović, Jelesijević . Blagojević, Radović 6, Ležaja  (odbrane),  Lukić 1 , Stajković (odbrana),  Kojić ,Stoiljković 3 ,Stepanović 8,  Kulić ,Janković.

SLOGA Petrovac:  Vasuljević ( 4 odbrane), Bogojević 3, Nikolić, Joksimović, Stajić, Terzić 2, Končar 1, Đorđević 4, Vranić 3, Stojanović, Simić 3, Krstić 4, Bogosavljević 1, Milošević, Stojiljković 2, Pavlović ( 5 odbrana)..

Sledi prva utakmica četvrtfonala Kupa Srbije koju će Radnički odigrati protiv ekipe “Pančeva” u sredu 19.aprila u hali Jezero u 16:30.