II Srpska košarkaška liga: Borac-Zdravlje 60:70

Derbi je ispunio očekivanja! I jedni i drugi su u utakmicu ušli veoma oprezno, na momente i nervozno pa je to rezultiralo malim brojem poena u prvoj četvrtini a prvi koš je viđen tek u 4. minutu prve četvrtine. Borac iskusnija ekipa motivisani da prvi uzmu skalp gradskom rivalu otvorili su dobru utakmicu i poveli 5-0. Onda se začuo huk popularnih Blue Boysa koji su svih 40 .minuta nosili svoje ljubimce i ,,farmaceuti,, dodaju gas i prvu četvrtinu završavaju u egalu.

Druga četvrtina je ponovo donela jednu opreznu igru sa mnogo ishitrenih šuteva sa slabim procentom  šuta za tri poena. Pa je stoga rezultat poluvremena bio 28-28 i da je tada neko ušao u halu mislio bih da je tek završena prva četvrtina.

U nastavku je viđena dosta bolja košarka na momente su se čule pristalice Borca ali ih je utišao ostatak hale noseći košarkaše Zdravlja ka pobedi. Tada na scenu stupa iskusni plej domaćina  Tričković  potpomognut Ilićem i Mitićem koji igraju kao u transu i dižu razliku na plus 8 što se na kraju ispostavilo kao ključni trenutak utakmice. Na kraju krajeva još jedna zaslužena pobeda Zdravlja koje nastavlja sa pobedama i plasmanu ka većem rangu.

Utakmica je odigrana u punoj  Hali na Sajmištu  pred oko 700 gledalaca uz odlično suđenje Leskovačkih arbitra Ilića i Petrova.

Jastreb 79 : 81 Pečenjevce BP
Borac 60 : 70 Zdravlje 09
Bor 88 : 65 Vlasotince
Hajduk Veljko 106 : 52 Ergonom
BSK Junior 87 : 65 Mladost Vesna