PBL Grupa A: Zmaj i Šumadinac igrali nerešeno

Utakmica 23. kola Prve beogradske lige grupa A odigrana je između Zmaja iz Zemuna i Šumadinca iz Bečmena. Vidno raspoloženje među igračima obe ekipe, nagoveštavalo je dobar meč.Prvu šansu na utakmici imao je Jovanović (Zmaj), kada je posle izvedenog kornera,loptu poslao preko gola Šumadinca.Dobru priliku za Šumadinac u 7. minutu imao je Tadić (Šumadinac), kada je posle asistencije Živovića (Šumadinac), odličnim solo prodorom ušao u šesnaesterac Zmaja, ali dobrom intervencijom odbrane napad je zaustavljen.

U 10. minutu posle izvedenog slobodnog udarca Živovića (Šumadinac),loptu je glavom poslao u mrežu Zmaja Pantović (Šumadinac). Gosti su poveli sa 1:0. Domaćin je imao šansu da izjednači u 18. minutu, kada je posle izgubljene lopte Jezdimirovića (Šumadinac), Pacić (Zmaj) asistirao Deronjiću (Zmaj) koji je loptu poslao daleko preko gola Žigića (Šumadinac).

Šansu za drugi gol imao je Tadić (Šumadinac), kada je posle dodavanja Živovića (Šumadinac) i solo prodorom u šesnaesterac izgubio loptu. Zmaj je stvorio kontru, gde je posle šuta na gol Akovića (Zmaj), kapiten Šumadinca Jovanović igrao rukom. Dosuđen je penal za Zmaj. Siguran sa bele tačke bio je Bajramović (Zmaj). Igrao se 22. minut.

Do kraja prvog poluvremena najbolju šansu imao je Leković (Zmaj), kada se posle asistencije Pacića (Zmaj) našao sam ispred golmana Žigića (Šumadinac), koji je sigurnom intervencijom sačuvao gol Šumadinca.

U drugom poluvremenu prvu izgledniju šansu imao je Kotaranin (Zmaj) koji je sa nekih jedanaest metara od gola loptu poslao daleko od desne stative. Šumadinac je imao prvu veliku šansu sa vođstvo kada je posle sjajne asistencije Stojkoskog (Šumadinac), Tadić (Šumadinac) poslao loptu glavom preko gola.

Najveću šansu na utakmici imao je Stojskoski (Šumadinac) koji se posle izvedenog kornera najbolje snašao i glavom poslao loptu pod prečku domaćina ali se tu našao Grubišić (Zmaj) koji je takođe glavom loptu skinuo sa gol linije.Do kraja utakmice napadale su obe ekipe ali golova više nije bilo.Rezulatat je ostao 1:1.

ZMAJ - ŠUMADINAC 1:1 (1:1)

Igralište u Zemunu, Gledalaca:50, Glavni sudija: Peković Petar (Beograd), pomoćne sudije: Božović Nikola,Majstorović Marko (Beograd), Strelci: Bajramović Samir (Zmaj), Pantović Aleksandar (Šumadinac), Žuti kartoni: Samardzić Marko, Obradović Miloš (Zmaj), Jevtić Milan, Jezdimirović Nebojša (Šumadinac), Igrač utakmice: Nikolić Ivan (Šumadinac)

ZMAJ: Prodanović 7, Leković 7, Grubišić 7, Obradović 6,5, Grubišić 7, Matić 7 (Matić - od 82. minuta), Deronja 6,5, Aković 6 (Kotaranin 6,5 od 46 minuta (Samardzić 6,5 od 77. minuta)), Pacić 7, Jovanović 7, Bajramović 7,5.

ŠUMADINAC: Žigić 7, Nikolić 8 (Čović - od 89. minuta), Stojkoski 7, Jezdimirović 7, Puljić 7, Jevtić 7, Živović 7,5 (Goronja 6,5 od 81.  minuta), Nakić 6,5, Pantović 7,5, Jovanovič 6,5, Tadić 6,5 (Novaković - od 89. minuta).

Borac 1 : 2 PKB Kovilovo
Dunav 0 : 2 Zmaj 1953
13. Maj Zemun 2 : 3 Sinđelić 2012
Institut 3 : 1 Mladi proleter
Šumadinac 1 : 2 Brodarac
Poštar Zvezdara 5 : 0 Banja
Komgrap 6 : 1 Lepušnica