MOL: Mladost (P) - Borac (L) 2:4

Ova utakmica bila je derbi susret 27. kola Mačvanske okružne lige, a može se slobodno reći i derbi celog prvenstva u kojem su se sastale dve vodeće ekipe, domaća „Mladost“ i gostujući „Borac“ iz Lešnice, koji je u tom trenutku imao dva boda prednosti. Utakmica bitna za obe ekipe, a pobednik stiče velike šanse da na kraju prvenstva bude prvi. Odgovornost da vodi ovaj meč poverena je sudiji Super lige Srbije Brdar Iliji, a kome su pomagali pomoćnici, sudije Prve lige Srbije Lovre Ilija i Mario Livaja. Ne bez razloga, imajući u vidu značaj i važnost utakmice, a sama sudijska trojka je svim prisutnim održala javni čas suđenja i za prikazano zaslužuju najviše ocene. Susret je pratilo oko 1.000 gledalaca, od kojih je oko polovina bila iz Lešnice. Vreme sunčano i veoma toplo, što je u nekoj meri igrače onemogućilo da pruže maksimum. I pored toga viđena je veoma dobra utakmica, borbena, sa šest pogodaka.

Od samog početka krenulo se sa jakim tempom, tako da je Samurović pokušao iznenaditi Antonića u 5.minutu ali neprecizno. U 6.minutu uzvraća kapiten Mucić, ali lopta odlazi pored gola Milenkovića. Odličnu priliku imao je Sunajko u 7.minutu, ali umesto da lopta završi u mreži, ona pogađa u stativu gola domaćih. Odličan slobodan udarac za domaće izvodi Draksimović u 9.minutu ali siguran je Antonić. Nakon ovih prilika na početku utakmice usledio je jedan mirniji period bez izrazitijih prilika na obe strane. Ipak, domaći prvi dolaze do prednosti. U 21.minutu utakmice, domaći koriste grubu grešku odbrane gostiju i dolaze do prednosti preko Kubata. Usledilo je veliko veselje na delu tribina koje su pripadale domaćim. Ipak, ova radost domaćih nije trajala previše dugo. Već u 25.minutu nakon prekršaja domaćih u svom kaznenom prostoru, sudija Brdar pokazuje na belu tačku, sa koje kapiten Mucić poravnava rezultat. Sada radost gostujućih igrača i navijača. Nisu se domaći još oporavili od ovog pogotka, a usledila je odlična akcija gostiju, gde Pavlović beži odbrani domaćih, obilazi golmana Milenkovića i iskosa šalje loptu u mrežu domaći za prednost od 2:1. Usledilo je nekoliko prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo. U 41.minutu viđena je još jedna odlična akcija gostiju. Milutinović odličnom loptom pronalazi Sunajka, koji  prodire po desnoj strani, zatim ubacuje odličnu loptu u kazneni prostor domaćih, gde je najspretniji bio upravo Milutinović za novi pogodak i novu radost gostiju.  Sada je već bilo 3:1. Do kraja prvog dela susreta, beležimo i lepu priliku domaćih, kada u 44.minutu Kubat izvodi slobodan udarac, a golman Antonić boksovanjem spašava svoju mrežu. Na odmor se otišlo prednošću gostiju od 3:1.

Samo što je počeo drugi deo susreta, domaći ostaju sa igračem manje. Naime, u 47.minutu zbog oštrog starta Draksimović dobija drugi žuti karton, pa je morao van igre. Ovo isključenje, kao da je više poremetilo igrače gostiju, koji prepuštaju inicijativu domaćim igračima. U 52.minutu videli smo dribling Pavlovića, koji je ipak u tome preterao, ali zato u 60.minutu sjajno šutira, ali brani Milenković. U 66.minutu ponovo greši odbrana gostiju, a lopta uz malo sreće dolazi do Neškovića, koji je šalje u mrežu gostiju. Ovaj pogodak kao da je dao snagu domaćim, pa su krenuli nešto agresivnije. U 69.minutu beležimo priliku za goste, kada je Pavloviću za malo lopta pobegla. U 75.minutu ponovo je akter Pavlović, koji odlično šutira, ali pravo u golmana domaćih Milenkovića. U 80.minutu Pavlović sam izlazi pred Milenkovića, gde u kaznenom prostoru biva oboren, za novi kazneni udarac. Ovoga puta sa bele tačke siguran je bio Matić, najbolji strelac gostiju. Do kraja sureta viđeno je još nekoliko prilika, ali bez promene rezultata. Ipak, na kraju je do izražaja došla bolja fizička sprema gostiju, skup kvalitetnijih igrača i bolja taktička zamisao trenera, tako da bodovi sasvim zasluženo odlaze u Lešnicu.

Čestitke svim igračima i treneru na važnoj pobedi i bodovima koji širom otvaraju vrata Zonskog ranga takmičenja. Zahvalnost i brojnoj publici, koja je i pored nepopularnog gesta domaćih da cenu ulaznice sa 100 dinara povećaju na 200, došla u velikom broju da bodri svoje momke, svoje šampione.

27.kolo Mačvanske okružne lige: FK „MLADOST“ Prnjavor  - FK „BORAC“ Lešnica 2:4 (1:3)