Brodarac "iz keca u dvojku" protiv Šumadinca iz Bečmena

U poslednjoj utakmici 26. kola Prve beogradske lige grupa A, Šumadinac iz Bečmena je dočekao lidera tabele Brodarac iz Beograda.

Već od samog starta domaćin je dao od znanja da neće biti lak plen prvaku tog takmičenja. Prvu šansu na utakmici imao je Stefan Marković (Šumadinac) kada je posle šuta sa šesnaest metara lopta prošla pored desne stative golmana Brodarca Stefana Todorovića. Prvu veću šansu za Brodarac imao je Dragan Marković u devetom minutu, kada je loptu sa nekih dvadeset metara poslao pored gola Šumadinca. Igrao se 10. minut, posle izvedenog kornera golman Brodarca je izboksovao loptu na kratko do Stefana Markovića (Šumadinac), koji je efektivnim šutom loptu poslao u rašlje gola Brodarca. Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih većih šansi sa obe strane. Tako da se na poluvreme otišlo rezultatom od 1:0 za domaćina.

Drugo poluvreme gosti su krenuli dosta agresivnije za razliku od domaćina koji su bili vidno iscrpljeni. Najpre u 49. minutu na dodavanje Nemanje Ćosovića (Brodarac), Nemanja Đukanović (Brodarac) matirao golmana Šumadinca Milana Žigića. Brodarac je izjednačio na 1:1. U 49. minutu Ćosović (Brodarac) imao je šansu za gol, posle šuta sa devetnaest metara i parade Žigića (Šumadinac), lopta je otišla pored leve stative gola Šumadinca. Igrao se 50. minut kada je Burmuđija (Brodarac) odlično šutirao sa oko 20. metara, odlično je intervenisao Žigić (Šumadinac). Odličnu šansu za Šumadinac imao je Dušan Nakić u 61. minutu kada je posle solo prodora po desnoj strani loptu poslao preko gola. Možda i prelomni trenutak za Šumadinac je bio u 67. minutu kada je zbog povrede igru morao da napusti Nikola Tadić. Već u 68. minutu posle odličnog proigravanja Aleksića (Brodarac) i odlično utrčavanja Čulibrka (Brodarac) koji se našao 1 na 1 sa Žigićem, ali je Žigić odbranom pokazao zašto je jedan od najboljih golmana u ligi. Igrao se 75. minut kada je Čulibrk poveo loptu sa sredine terena i tako reći prošetao se do gola Šumadinca uspeo da matira Žigića. Brodarac je poveo sa 2:1. U 80. minutu Brodarac je imao još jednu dobru šansu ali je Čulibrk nije iskoristio. I poslednju šansu na utakmici imao je takođe Čulibrk (Brodarac) u 88. minuta kada je posle šuta sa 5. metara odlično intervenisao Žigić (Šumadinac).

Ovom pobedom Brodarac je samo potvrdio svoj plasman u viši rang dok je Šumadinac ostao na 6. poziciji.

ŠUMADINAC - BRODARAC 1:2 (1:0)

Igralište u Bečmenu, Gledalaca: 110, Glavni sudija: Polić Jelena, Pomoćne sudije: Polić Jovana, Bratić Nemanja, Strelci: Stefan Marković (Šumadinac), Nemanja Đukanović, Filip Čulibrk (Brodarac), Žuti kartoni: Nikola Živović, Vladimir Jovanović (Šumadinac).

ŠUMADINAC: Žigić 7, Nikolić 7, Stojkoski 6, N.Tadić 7 (Bajrami 6), Puljić 6,5, Jevtić 6,5 (Goronja - ), Marković 7 (Nakić 6,5), Živović 6,5, Jovanović 6, S.Tadić 6, Jezdimirović 6,5.

BRODARAC: Todorović 7, Stanković 6,5 (Čavić 7), Vuković 7, Đukanović 7, Jovanović 7, Gajić 7, Burmuđija 6,5 (Aleksić 7), Marković 6,5, Ćosović 7, Dobresko 7,Čulibrk 7,5.

Igrač utakmice: Filip Čulibrk (Brodarac)

Borac 1 : 2 PKB Kovilovo
Dunav 0 : 2 Zmaj 1953
13. Maj Zemun 2 : 3 Sinđelić 2012
Institut 3 : 1 Mladi proleter
Šumadinac 1 : 2 Brodarac