Dunav raširio krila

Tečna razmena pasova, brze akcije, atraktivni potezi i golmanske bravure - sve smo to imali prilike da vidimo u mecu Dunava iz Starih Banovaca i ruskog prvoligasa Krila Sovjetov. Neočekivano za sve - većina u režiji srpskoligaša čiji su igrači odigrali motivisano, ofanzivno i sjajno parirali daleko skupljem protivniku. Stoga i poraz od 3:0 ne oslikava pravi odnos snaga, već su plod individualnog kvaliteta Rusa u završnici, odnosno grešaka u dodavanju u poslednjoj liniji odbrane, nakon kojih je Dunav dva puta bio surovo kažnjen.

Naši internacionalci Rodić i Mijailović su odigrali po poluvreme i bili među zapaženijim u ruskim redovima. Prvi gol je pao već u 7. minutu kad je Azer Alijev zakucao loptu u praznu mrežu nakon što je golman Dunava sjajno odbranio šut Goliševa. Nakon toga se uspostavio egal na sredini terena, manifestovan jednakim brojem kornera i šuteva na obe strane. Malo kvalitetniju igru Rusa videli smo tek sredinom drugog poluvremena, kad su igrači Dunava izgubili na svežini. Posledica umora su i dve "neiznuđene" greške domaćih defanzivaca, koje su iskoristili Klenkin u 67. minutu, odnosno Viznovič četri minuta kasnije.

Sledeću proveru Krila će odigrati sa još jednim ruskim timom na pripremama u Srbiji, Orenburgom, dok će Dunav već u sredu imati prilike da ponovi sjajnu partiju, ovog puta protiv Čukaričkog.

Omladinac 5 : 4 Radnički (NP)
Borac (S) 7 : 3 Crvena zvezda (NS)
Vršac 1 : 1 Radnički (Zr)
Cement 2 : 3 TSC
Sloga 2 : 5 Radnički (SM)
Radnički (Š) 1 : 0 Železničar
Bratstvo 1946 1 : 1 Bačka 1901