PLS: Debakl Užičana na Bežanijskoj kosi

Sloboda je u svoje prvo gostovanje ove sezone ušla veoma nesigurna te je već u prvom minutu kažnjena. Posle dugog pasa u kazneni prostor Slobode odbrani je pobegao Nikola Milošević i već u prvom minutu utakmice doveo domaćina u prednost. Sloboda je pokušala da uzvrati u osmom minutu kada je Peličić prošao sa leve strane i šutirao ali njegov pokušaj sprečio je golman domaćih Lekić. Nakon toga krenula je dominacija domaćina, Sloboda se borila na sredini terena, pokušavala da parira veoma razigranom domaćinu ali bezuspešno. Bežanija, podstaknuta golom sa samog starta utakmice, krenula je žustro na gol gostiju te je u jedanaestom minutu Gojkov promašio okvir gola jedan na jedan sa golmanom Đurićem. Još jenu priliku Bežanija je propustila u 28. minutu kada je Sniljanić, nakon odličnog prodora, loptu poslao pored gola. Domaćin je prednost povećao u 35. minutu golom iz penala. Jedan igrač Bežanije je pao u šesnaestercu domaćina i sudija Maksimović je pokazao na belu tačku, a priliku da se upiše u listu strelaca iskoristio je Nikola Lekić.

Domaćin iako u prvih pola sata utakmice ima veliku prednost ne prestaje sa napadima pa već u 38. minutu nakon greške golmana Slobode Đurića lopta se odbila na peterac na nju je naleteo Smiljanić ali na sreću gostiju lopta je prošla tik pored stative. Drugi put na belu tačku sudija Maksimović pokazuje u 42. minutu nakon, i ne tako oštrog, starta Alekse Vidića. Sa bele tačke na 3-0 prednost domaćina podiže Nikola Lekić. Sloboda u prvom delu susreta nije uspevala da uputi loptu ka okviru gola domaćina, svaki pokušaj se završavao pre kaznenog prostora domaćina ili na sredini terena. Gosti su uspeli da priprete golu domaćina tek na samom kraju prvog dela šutom Peličića iz slobodnog udarca. Trener Slobode je na poluvremenu izvršio jednu izmenu. Iz igre je izašao Nikola Nešović a ušao je Nemanja Plećić. U drugi deo meča domaćin ulazi opuštenije ponesen činjenicom da imaju ogromnih 3 gola prednosti. Igra se preselila na sredinu terena sve do 56. minuta kada je Sloboda pokušala do gola šutom Vidića sa 25 metara, ali bezuspešno. Odmah nakon toga u 65. minutu usledio je odgovor domaćina za konačnih 4-0. Stanojević je izgubio loptu i usledio je kontra napad Bežanije koji je iz drugog puta uspeo da realizuje Damjan Gojkov za konačnih Bežanija 4 – Sloboda Užice 0.

BEŽANIJA 4 - 0 SLOBODA UŽICE