Nezadrživi Alivodić, pobeda Kruševljana

Popularni srpski “El Klasiko” 51. po redu, pripao je gostima iz Kruševca. Bili su umešniji i spretniji pred protivničkim golom, manje grešili u predaji lopte, pa se njihovoj pobedi nema šta zameriti. Milorad Kosanović je taktički odlično pripremio meč, pa su svi odgovori niškog stratega “Đumija” Đuričića ostali bez rezultata. Golovima Alivodića i Đerića, fudbaleri Napretka su slavili rezultatom 3:1, a gol za Nišlije je postigao Raspopović.

Gosti iz Kruševca su imali podršku dvadesetak svojih navijača, a posebno raduje povratak Meraklija na svom starom mestu, na južnoj tribini “Čaira” koji su sve vreme zdušno bodrili svoj tim.

Meraklije

Od prvog minuta su domaći fudbaleri imali inicijativu i već u 6. minutu Noma je zapretio šutem sa dvadesetak metara. Lopta je nezgodno odskočila ispred čuvara mreže Napretka, usput pogodivši ga u glavu, ali malo je nedostajalo da završi iza njegovih leđa.

Ipak, gosti su prvi poveli. Igrao se 17. minut, kada je Vukanović ukrao jednu loptu odbrambenim igračima Radničkog, prosledio je do Alivodića, a ovaj preciznim udarcem, sa dvadesetak metara šutirao donji levi ugao golmana Živkovića. Precizno i neodbranjivo.

U 21. minutu dobra šansa za izjednačenje., ali je Slaviša Stojanović sa 4-5 metara iskosa pogodio spoljni deo mreže.

Usledila je totalna ofanziva Radničkog pa se uglavnom igralo na polovini gostiju. U 31. minutu Arsić je odlično šutirao, pod samu prečku, ali je golman Petrović bio na visini zadatka i izbacio loptu u korner. Pokušao je ponovo isti igrač u 39. ali je tada za malo bio neprecizan, a lopta je fijuknula pored leve stative gola Kruševljana.

Do kraja poluvremena Radnički nije uspeo da materijalizuje svoju nadmoć, pa su igrači Napretka sa odličnim kapitalom otišli na odmor.

arhiva

Početak drugog poluvremena je doneo promenu u sastavu domaćih. Mrkić je zamenio Ivanovića, a Radnički je nastavio sa napadima.

U 55. minutu golman Živković je u dva navrata spašavao svoj gol. Nakon kiksa Raspopovića, koji je u nameri da vrati loptu svom golmanu, samo spustio do napadača Napretka Vukanovića, koji u situaciji “jedan na jedan” nije uspeo da savlada golmana Nišlija. Nakon odbitka to nije uspelo ni Đeriću. Mogli su gosti iz ove situacije da učine utakmicu manje neizvesnom, ali golma Živković odličnim intervencijama sačuvao svoj gol.

Što nije uspelo Kruševljanima tada, uspelo je u 60. minutu. Alivodić je kao na tacni, u srcu šesnaesterca, pronašao Đerića, koji je sa 5-6 metara sproveo loptu u gol Radničkog.

Nije uspeo Radnički da postigne gol ni u 64. kadad je nakon slobdnog udarca Arsića, u više navrata lopta upućivana ka golu Petrovića, ali odbrana Napretka je uspešno odolela i u ovom momentu.

Ipak, u 69. minutu Raspopović vraća domaći tim u život. Nakon slobodnog udarca sa desne strane, bio je najviši u skoku i glavom matirao golmana gostiju.

U 72. minutu, nakon brze kontre gostiju, Alivodić je pogodio prečku, ali se lopta uz dosta sreće po igrača Napretka odbila ponovo do njega, pogodila ga u grudi i završila u mreži gola Radničkog. Gosti su ponovo imali dva gola prednosti.

Do kraja utakmice viđeno je još nekoliko prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

RADNIČKI NIŠ : NAPREDAK 1:3 (0:1)

Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 1000
Sudije: Novak Simović, Marko Dimitrijević, Goran Stanojević, Srđan Obradović.
Strelci: - 0:1 u 17. Alivodić, - 0:2 u 60. Đerić, - 1:2 u 69. Raspopović, - 1:3 u 72. Alivodić
Žuti kartoni: Vukanović, Miladinović, Milisavljević (Napredak)

RADNIČKI NIŠ: Živković, Aksentijević, Raspopović, Simunović (od 67. Saša Stojanović), Subić, Tomić, Noma, Slaviša Stojanović (od 67. Dušan Živković), Arsić, Ivanović (od 46. Mrkić), Pavkov.

NAPREDAK: Nikola Petrović, Boranijašević, Nemanja Petrović, Simonović, Miladinović, Šljivić, Alivodić, Mitrović (od 90. Vulić), Vukanović (od 90. Kasalica), Sekidika (od 78. Milisavljević) Đerić.