Pobedonosno iz Stepojevca

Romantičari su se u Beograd iz Stepojevca vratili sa tri boda na svom kontu. Golovima Radunovića (18) i Janjića (59), pred oko 120 gledalaca, savladana je ekipa sa "Vaga arene" rezultatom 2:1.

Beograd je tokom celog meča bio konkretniji takmac i na dosta teškom i džombastom terenu uspeo da razvije dopadljivu igru stvarajući veliki broj šansi. Naši momci su uložoli sve svoje znanje i ulazili u borbu za svaku loptu maksimalnim zalaganjem što im se na kraju meča i isplatilo.

U odnosu na tim koji je startovao na utakmici protiv Žarkova, trener Divić je napravio samo jednu rokadu pa je umesto levog beka Novakovića tu poziciju zauzeo Radojković, inače ofanzivni vezista.

Od samog starta meča viđen je jak tempo. U ofanzivi najaktivniji je bio Janjić koji je pravio velike probleme domaćinu po levom boku i slao dobre pasove u srce njihovog šesnaesterca. Ništa manje konkretni nisu bili ni Krstić, Lazić i Radunović.

U 18. minutu naši napadi su konačno bili krunisani golom. Nakon odlične akcije naše navale, lopta dolazi na desni bok do Lazića, on šalje cantaršut u kazneni prostor Stepojevčana, a Radunović akrobatski, makazicama sa strane udara loptu i trese mrežu protivnika uz evro-gol! Ovo je njegov šesti pogodak u jedanaest odigranih mečeva za OFK Beograd u ovom šampionatu.

Nakon toga i domaći kreću u napad. Naša zadnja linija se odlično pokazala u nekoliko situacija, a njom je dobro komandovao Zlatković. Naš štoper nakon jednog "visinskog" duela završava sa rasekotinom na čelu, ali je nakon lekarske intervencije ubrzo ponovo na terenu. Ipak, baš Zlatković u 33. minutu odbija loptu u naš gol nakon oštre lopte koja je izvedena iz prekida pre kog je Miloš dobio i žuti karton.

Na odmor se odlazi sa po jednim golom u obe mreže.

U nastavku igre Beograd totalno dominira. Podatak da su igrači Stepojevca prišli našem kaznenom prostoru tek u 71. minutu dovoljno govori o tome.

Propuštamo veliki broj šansi i to preko Radunovića, Janjića, Iličića, Lazića i Đurića. U 59. minutu dolazimo do pogotka koji je bio vredan pobede! Nakon odlične asistencije Radunovića, agilni Janjić rutinski sprovodi loptu u mrežu golmana Bogosavljevića sa sredine šesnaesterca.

U poslednjih desetak minuta meča viđamo nekoliko dobrih pokušaja domaćih, ipak, naša odbrana je na mestu!

Na polovini Stepojevca odvija se duel za duelom našeg Radunovića i njegovog čuvara Perišića koji na mahove prelazi granice sportskog pa je sudija pokazao i javne opomene. Atmosfera se zagrejala, oba tima su se bunila posle sudijskih odluka, ali ubrzo je nastavljena viteška fudbalska borba.

Na kraju, nakon tri minuta nadoknade, tik pre olujnog vremena, sudija Anđelić daje znak za kraj ovog dosta zanimljivog susreta, a igrači odlaze do navijača OFK Beograda da podele svoju radost.

U narednom meču, u subotu od 13:30h, Romantičari dočekuju ekipu batajničkog BSK-a 1925.

Jedinstvo 2 : 1 Sopot
Prva Iskra 2 : 2 Lokomotiva
BASK 0 : 0 Grafičar
BSK Borča 0 : 1 Kolubara
Žarkovo 2 : 0 GSP Polet Dorćol
Stepojevac Vaga 1 : 2 OFK Beograd
BSK Batajnica 1 : 3 Radnički (O)
Radnički (NB) 0 : 0 IMT