Rutinska pobeda Romantičara

Nakon pobede u Stepojevcu prošlog vikenda, Romantičari su na Karaburmi zabeležili novi trijumf, ovaj put protiv ekipe batajničkog BSK-a 1925. Slavili smo golovima Krstića i Đorđevića postignutim u prvom poluvremenu sa 2-0.

Nakon odigranih devedeset minuta stiče se utisak da su naši igrači rutinski ubeležili nova tri boda, a da su dodali još "gasa" trijumf bi sigurno bio i ubedljiviji. Utakmica se odigrala pred oko 250 gledalaca kojima je dobrano smetalo "zubato" sunce pomešano sa blagom maglom.

Kao što je napisano, u prvom periodu igre postavljen je i konačan rezultat. Pored golova beležimo i velike prilike za naš tim nakon pokušaja defanzivaca Zlatkovića i Ignjatovića. Na ovoj utakmici gosti su se bazirali na markaciji Radunovića pa se on nije naigrao kao na prethodnim utakmicama, niti dao gol, na šta nas je već navikao, ali su zato naši igrači svakako bili opasni po gol Batajničana najviše preko pokretljivih Janjića i Đorđevića.

U nastavku igre igrači u plavo-belim dresovima su malo spustili tempo, ali držali sve konce i loptu u svom posedu. Ipak, beležimo čak dva šuta u okvir gola kada je prvo Krnjinac lobom sa strane prebacio golmana Opačića i pogodio stativu da bi nešto kasnije Janjić u strahovitom naletu opalio po lopti i pogodio prečku.

Golman Čupić gotovo da nije imao posla. Fudbalski skromni gosti su jedino u prvom periodu mogli do gola kada je naša zadnja linija zakazala, ali je Čupić bio brži od napadača BSK-a i odneo loptu.

OFK Beograd je tri kola pred pauzu u prvenstvu na drugom mestu sa četiri boda zaostatka u odnosu na Žarkovo koje je poraženo u Lazarevcu. Naredni meč igramo na Novom Beogradu protiv Radničkog.

Sopot 2 : 3 IMT
Radnički (O) 1 : 2 Radnički (NB)
OFK Beograd 2 : 0 BSK Batajnica
GSP Polet Dorćol 2 : 0 Stepojevac Vaga
Kolubara 1 : 0 Žarkovo
Grafičar 0 : 2 BSK Borča
Lokomotiva 4 : 3 BASK
Jedinstvo 4 : 0 Prva Iskra