Niš uzeo samo set Novom Pazaru!

Prvi put u regularnom delu Superlige niški odbojkaši izgubili su kod kuće od Novog Pazara koji je i dalje bez poraza u šampionatu. Gosti su pobedili sa 3:1, a OK Niš je zadržao četvrtu poziciju na tabeli.

Uglješa Ilić je sa 18 poena bio najefikasniji u timu Niša; foto: Vanja Keser

Odbojkaši Niša pretrpeli su treći poraz u nizu, posle tri uvodne pobede, ali nisu mogli više protiv ekipe koja u svojim redovima ima primača, blokera i libera u timu lige.

Novi Pazar je bolje počeo, poveo sa 3:0, a sigurnim blokovima i smečevima došao do vođstva od 11:4. Nišlije su pokušavale da se približe, a uspeli su serijom 4:0 i da povedu jednom u prvoj deonici (16:15). Gosti su brzo preokrenuli i najviše zahvaljujući raspoloženom Hamzagiću dobili prvi set sa 25:21.

Različitim napadima na početku drugog seta niški odbojkaši su bili sigurniji, ali su opet gosti napravili seriju (6:0) i poveli sa 10:4. Ispostaviće se da je ta razlika bila nedostižna za domaćina koji je uspeo da dođe na dva poena zasostatka (20:18), ali je Pazar dobio i drugi set sigurnim poenima iz bloka Dace.

Upravo je Daca počeo asom treći set, ali su blokeri Niša Stojković i Mijalković uzvratili i domaći su vodili sa 3:1. U narednim minutima vodila se velika borba, Nišlije su uspevale da “pobegnu” rivalu, ali je Pazar uzvraćao i izjednačivao. Uz dva asa rakića i dva smeča Ilića OK Niš je dobio treću deonicu sa 25:23.

Greške Nišlija na početku četvrtog seta pomogle su Pazarcima da povedu sa 5:1. Ni dva tajm-auta nisu mnogo pomogli domaćinu pošto su gosti vodili sa 20:10. Trener Nišlija Dragan Svetozarević je pokušao izmenama da “proudi” svoj tim, ali bez uspeha jer je Novi Pazar odneo tri boda iz Čaira.

Nakon ovog kola Niš zauzima četvrtu poziciju sa po tri pobede i poraza i 10 bodova. Ispred ekipe iz Čaira su Vojvodina, Novi Pazar i Mladi radnik.

U sledećem kolu Nišlije igraju u Kraljevu protiv Ribnice, ekipe koja jedina ne zna za pobedu ove sezone i zauzima poslednje mesto.

NIŠ: Tokić, Rakić 2, Ilić 18, Jović, Batak 2, Kovač 6, Usiljanin 12, Milosavljević, Stojković 15, Mijalković 4, Đorđević.

NOVI PAZAR: Vukašinović 14, Sretenović, Polomac 9, Zatrić, Daca 11, Bekrić, Zuković, Božović 1, Radosavljević 16, Vilimanović 2, Prušević, Hamzagić 16.

NIŠ - NOVI PAZAR 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 14:25)