Železničar obezbedio plasman u plej-of pobedom nad Zvezdom

Trijumfom nad Crvenom zvezdom rezultatom 33:29 pred oko 1.500 gledalaca u hali "Čair", u utakmici punoj preokreta, rukometaši niškog Železničara i teoretski su obezbedili doigravanje za titulu i borbu za SEHA ligu i evropska takmičenja. Lider Superlige nastavio je sa pobedama, a četiri kola pre kraja preliminarnog dela Superlige osigurao je mesto u plej-ofu.

I matematički "Želja" obezbedio plasman u plej-of; foto: Vanja Keser

Niški tim počeo je greškama, što je rival iskoristio i poveo sa 4:1, a polovinom prvog poluvremena crveno-beli su vodili sa 11:6. Poslednjih 10 minuta prvog dela igre domaćin se "probudio" i u tom periodu primio samo gol zahvaljujući golmanu Zlatanoviću. Tako su niški rukometaši uspeli da do odmora stignu na minus 1 (17:16).

Početkom drugog poluvremena Đukić je doneo izjednačenje, ali je Zvezda opet preuzela vođstvo i u 40. minutu imali 24:20.

Ipak, niški sastav je uzvratio ubrzo i stigao do izjednačenja golovima Spasića i Đukića (27:27). Crveno-beli su potom dali još jedan gol, ali je "Želja" uzvratio serijom 6:0 u kojoj je Spasić tri puta bio precizan.

Do kraja, gosti su uspeli da u finišu postignu još jedan gol za konačnih 33:29 u hali "Čair".

Posle 18 kola Železničar ima 14 pobeda, jedan remi i dva poraza i sa 29 bodova i utakmicom manje "beži" 4 boda drugoplasiranom Partizanu.

U narednom kolu, "Želja" dočekuje deveti Šamot 65.

ŽELEZNIČAR - CRVENA ZVEZDA 33:29 (16:17)

ŽELEZNIČAR: Gemaljević 5 odbrana, Zlatanović 8 odbrana (1 sedmerac), Lazić, Milovanović, Stankulić, Sretenović 7, Mađar, Krsmančić 4, A. Stanojević 2, Spasić 9 (3), V. Stanojević, Mirić, Jevtić 1, Đukić 8, Vučković 2, Potkonjak.

CRVENA ZVEZDA: Ljubenović 1 odbrana, Pejčinović 9 odbrana, Čolović, Šotić 7, Radisavljević, Horvat 1, Nikolić, Ivanović 1, Pešić, Bugarinović 4, Milosavljević, Rajičević, Mandić 6 (1), Kljajić 8, Zejak 2, Đurković.

Isključenja: Železničar 6, Crvena zvezda 10 minuta. Sedmerci: Železničar 3 (3), Crvena zvezda 2 (1). Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd).