Radnički uz dva penala savladao Javor u Ivanjici
Sa ubedljivih 3:1, ali uz dva gola postignuta nakon penala, Radnički je savladao Javor u Ivanjici u 26. kolu Superlige. Strelac oba pogotka sa bele tačke bio je Milan Pavkov, zahvaljujući čemu se ponovo izjednačio po broju golova sa najboljim strelcem Superlige Nišlijom Aleksandrom Pešićem.

Kako je Čukarički remizirao sa Borcem, Nišlije su povećale svoju prednost u odnosu na prvog pratioca na 3 boda, pa se sve čvršće drže na svojoj 3. poziciji.

Materijalizovana pobeda nad Partizanom iz prošlog kola; foto: Vanja Keser

Gosti su bili mnogo konkretniji tokom celog meča. Imali su veliki broj prilika i stalno pokušavali da zatresu mrežu protivnika, pogotovu u drugom poluvremenu. Tada su i viđeni svi golovi, uključujući i onaj Javora, koji su postigli iz jedinog šuta u okvir gola na celom meču.

Nakon dva penala, u 50. i 75. minutu, domaća ekipa postigla je pogodak u 77. minutu, a tačku na sve stavio je Riota Noma u 81. minutu. Jedini strelac za Javor bio je Nikola Petković.

U sledećem kolu, koje je na programu već u subotu, 10. marta, Radnički će dočekati Spartak. Subotičani su trenutno na 5. poziciji Superlige, a imaju 9 bodova manje od Nišlija.