Kosanica - Levač: Mnogo šansi, dva gola iz dva penala

U 17. kolu Zone Zapad fudbaleri Kosanice i Levača iz Rekovca igrali su u Kuršumliji 1:1 (1:0). Strelci: Gvozdenović (3. min.) iz jedanaesterca za Kosanicu i Milojević u 56. minutu za Levač, takođe iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Joksimović, Petrović i Radovanović (Kosanica) i Grujović i Milojević (Levač). Po lepom vremenu fudbaleri iz Kuršumlije i Rekovca odigrali su veoma dobru utakmicu sa puno šansi na obe strane. Kosanica je krenula silovito od prvog minuta. Takva igra brzo im se isplatila. U 3. minutu Gvozdenović je sa leve strane utrčao u šesnaesterac gostiju. Njegovo kretanje pratio je Petrović i dodao mu idealnu loptu. Gvozdenović je lepo primio i kad se spremao da je pošalje iza leđa golmana gostiju Zubovića sa leđa ga je srušio Milojević. Sudija je opravdano pokazao na belu tačku a siguran realizator bio je Gvozdenović. U nastavku igra se rasplamsala. Gosti se nisu predavali pa su u 15. minutu imali idealnu priliku preko Nedeljkovića, koji je sam utrčao u kazneni prostor Kosanice, ali je Šejić izvanredno intervenisao i spasio siguran gol. U 22. minutu Pavićević je imao priliku da poveća vođstvo. Dobro je šutirao, lopta je prešla pored golmana gostiju Zubovića ali je neko od odbrambenih igrača Levača izbacio sa same gol linije.

U drugom poluvremenu gostujući igrači su zaigrali čvršće i preuzeli inicijativu. Imali su nekoliko polušansi a do izjednačenja su došli u 56. minutu. Posle udarca Simića jedan igrač Kosanice, pokušavajući da izbaci loptu, nehotice je zakačio rukom a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Milojević. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko polušansi ali je rezultat ostao nepromenjen. Trener Kosanice Predrag Jovanović kaže da je zadovoljan borbenošću svojih igrača i brojem prilika ali dodaje da je realizacija mogla da bude bolja. Priznaje da su i gosti imali svoje šanse. U stručnom štabu Levača se slažu sa Jovanovićem i kažu da je posle svega prikazanog nerešen rezultat najpravedniji.

Kosanica: Šejić 8, Gajić 6, Đorđević 6,5 (od 46. minuta Radovanović 6,5, Rakić 7 (Novaković -), Radosavljević 7, Joksimović 7, Vučković 6,5 (Vukašinović 6,5), Jevtić 7, Pavićević 7, Petrović 7, Gvozdenović 7.

Levač: Zubović 7, Aleksić 6,5, Grujović 6,5, Milojević 7, M. Obradović 7, I . Obradović 6,5, Simić 6,5, Rakić 7, Dejanović 6,5 (Matanović 6,5), Radosavljević 7, (Stojanović -).