Rutinski ali teško

Fudbaleri Inđije su ostvarili očekivanu pobedu protiv ekipe Jagodine. Bila je to ipak teško ostvarena pobeda.

Još jednom se potvrdilo da se najteže upisuju bodovi koji su negde u glavama igrača već upisani. Tako je bilo i danas u Inđiji iako je po domaćina sve lepo krenulo. U prvoj onoj pravoj akciji Inđija stiže do gola u 10. minutu. Dobra akcija domaćina, Majstorović u svom stilu zavrće na peterac gosta, lopta pada na glavu Milisavljevića, a ovaj je kuca u mrežu nemoćnog Stojanovića. Akcija kao preslikana iz nedavnog duela sa ekipom Dinama.

U nastavku Inđija nekako pada u ritam gosta koji je u Inđiju doveo poprilično mladolik sastav. Taj letargični deo je obeležen sa pokušajima šuteva domaćina uglavnom sa distance. Oprobao se kapiten Vujasin, njegov zamenik Kovačević, potom najbolji strelac lige Nikodijević te Mojsilović, ali velikog posla za gostujućeg golmana nije bilo.

I kada se očekivao poslednji zvižduk sudije meča u tom prvom delu utakmice stigao je gol broj dva za domaćina. Stoiljković dobija jednu loptu na oko 40 metara od gola gosta, usledio je solo prodor, a potom i majstorija ovog igrača koji je samo loptu proturio kraj istrčalog golmana za 2: 0.

U drugom delu sve je počelo sa poigravanjem domaćih igrača u svom kaznenom prostoru. Gost posle takvih akcija uspeva da izbori dva slobodna udarca, a kaznu za to poigravanje ispostavlja  Andrija Milić u 49. minutu. Sjajno je pored živog zida poslao tu loptu u donji ugao Prekovića, koji očito nije dobro namestio svoj živi zid. Golman domaćina nije imao ni promil šanse da tu loptu spreči da završi u njegovoj mreži, 2:1.

Od tada gost, kao preti, a domaćin sa druge strane iz brzih akcija promašuje nekoliko zicera. Opet je najbolji strelac Nikodijević u dobrim prilikama, ali se na njegov gol čekalo sve do 87.minuta. Tada je ovaj igrač majstorski reagovao i iskosa sa leve strane je uputio loptu u suprotan donji ugao gola gosta za završetak lopte u maloj mreži, 3:1.

A moglo je biti bar dvostruko više golova u mreži Stojanovića. Čak je Milisavljević i stativu gostiju pogodio, a Vujasin je u još tri navrata pokazivao kako se izvodi volej udarac, onako iz prve. Ovog puta nije imao sreće, ali golma gosta svakako jeste.

Na kraju rutiinska pobeda Inđije, a Jagodincima sve najbolje i da se brzo vrate bar na ovu scenu u narednim sezonama.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Danilo Jerinić, pomoćnici: Miroljub Petrović oba iz Beograda i Nenad Radoičić iz Vrčina. Četvrti sudija: Nemanja Gajdobranski iz Novog sada. Delegat: Miroslav Stojanović iz Beograda. Strelci: Milisavljević 10', Stoiljković 45' i Nikodijavić 87' - Inđija, Milić 49' - Jagodina. Žuti kartoni: Milić 36' i Jovanović 53' - Jagodina.

Inđija: Preković, Mojsilović (Gajić 88'), Milisavljević (Vraštanović 78'), Nikodijević, Vujasin (K), Rogač, Kovačević, Bjeličić, Plavšić, Anđelković, Stoiljković (Ivančević 62'). Trener: Srđan Blagojević.

Jagodina: Stojanović, Jovančić, Jovanović (Stoicev 56'), Ivljanin (Janušević 15'), Ajuru (K), Radosavljević, Ristić, Milić, Vlajković, Miladinović, Stefanović (Ivanović 69'). Trener: Nenad Milovanović.

Inđija - Jagodina, foto: Anđelko Belić