Železničar ubedljivom pobedom počeo plej-of

"Želja" pobedom počeo plej-of; foto: Vanja Keser

Trijumfom nad Partizanom (28:22) rukometaši niškog Železničara počeli su doigravanje za titulu i tako nastavili pobednički niz koji su započeli u osnovnom delu Superlige.

Kako je trener "Želje" Josif Petković najavio pre početka plej-ofa, tako su niški rukometaši uradili - bez mnogo problema pobedili Partizan na svom terenu.

Na početku meča domaći igrači su bili u vidljivom grču, ali su poveli sa 2:0 i prvi gol primili posle pet minuta igre. Nakon toga ređale su se greške niških rukometaša, što su igrači Partizana iskoristili da povedu sa 3:2 i 6:4 u 13. minutu.

Trener domaćina zatražio je tajm-aut što je prijalo rukometašima Železničara koji su se vratili serijom 4:0 i do kraja nisu ispustili prednost. Na poluvremenu bilo je 12:10 za Nišlije, koje su u nastavku potvrdile kvalitet i prvu poziciju nakon osnovnog dela Superlige.

U 39. minutu Železničar je cepelinom Krsmančića za Bobana Živkovića poveo sa 17:12, a šest minuta kasnije imao plus sedam (22:15).

"Želja" je u 49. minutu imao četiri gola prednosti (23:19), a onda je serijom 5:0, u kojoj je tri gola postigao Đukić, stigao do maksimalnih plus devet (28:19).

U finišu domaćin se malo opustio, pa su crno-beli to iskoristili da na kraju izgube sa 6 golova minusa.

"Želja" u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi, a ta utakmica je na programu u sredu, 25. aprila.

ŽELEZNIČAR - PARTIZAN 28:22 (12:10)

Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Železničar 5 (3), Partizan 5 (3). Isključenja: Železničar 6, Partizan 10 minuta.

ŽELEZNIČAR: Gemaljević (5 odbrana, 2 sedmerca), Zlatanović (8 odbrana), Živković 2, Milovanović 2, Potkonjak, V. Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 4, A. Stanojević 2, Petković, Spasić 4 (2), Jevtić 3, Mirić, Đukić 8, Vučković.

PARTIZAN: Milosavljev (6 odbrana), Trnavac, Butulija 1, Živković 4 (2), Grubić, Radovanović 2, Pavlović, Milenković, Minić, Mikić 1, Pižurica 1, Đuričić, Nedeljković 1, Stevanović 5, Maksić 7 (1), Ilić.