Omladinci Inđije na domak opstanka

Važnu pobedu su ostvarili omladinci inđijskog prvoligaša u derbiju začelja Omladinske lige Srbije. I to kao gosti u Kragujevcu. Inđinčani su savladali direktnog rivala u borbi za opstanak domaći Radnički 1923 sa rezultatom, 1: 2. Vodili su gosti i sa dva gola razlike, ali i posle primljenog gola sa bele tačke nisu posustajali. Sa danom pauze i pogledom na tu utakmicu govori trener omladinaca Inđije, Miroslav Blanuša.

Omladinci FK Inđija, foto: Anđelko Belić

"Dobro smo ušli u utakmicu, stvorili tri velike prilike za gol. Pravi ziceri. U 40.minutu smo postigli prvi gol. U drugo poluvreme smo takođe dobro ušli. Dali smo prelep gol. Nastavili smo dobro da igramo sve do penala za domaćina. Posle penala i pogatka opredelili smo se da sačuvamo rezultat. Više smo posvetili pažnju odbrani i želji da sačuvamo trenutni rezultat. Ovo je jako važna pobeda za nas, koja nam daje velike šanse da ostvarimo naš cilj sa početka prvenstva. Imamo jos pet utakmica i nadam se da ćemo u nastavku pružiti jos bolje partije. Pohvalio bih sve igrače na posvećenosti i odnosu i prema treningu i prema utakmici".

Nov izazov omladinci Inđije imaju u nedelju. Tada će od 11 časova ugostiti beogradski Rad. Tim koji se nalazi u gornjem delu tabele.

Spartak 2 : 0 Radnički (P)
Partizan 3 : 4 Crvena zvezda
Čukarički 1 : 2 Brodarac
Napredak 5 : 2 Radnički 1923
Radnički (N) 3 : 3 Rad
Vojvodina 6 : 1 Internacional
Moravac Orion 2 : 8 Voždovac
OFK Beograd 2 : 0 Inđija