Prijateljska utakmica: Inđija - Hapoel Afula FC 1:0

Međunarodna pripremna utakmica je odigrana po veoma sparnom i vrelom julskom danu na idealno pripremljenom terenu u Sportskom centru FSS. Inđija i izraelski rival Hapoel Alufa su odigrali vrlo borbenu utakmicu na granici incindentnih startova. Tako su čak tri igrača ranije morala van terena za igru, a od igrača u zeleno belom timu je najgore prošao Stojanović koji je zamenjen već u 35′. Njega je zamenio Smiljanić.

FK Inđija, tim, foto: Foto Met

Samu utakmicu Izraelci bolje otvaraju i imali su tri lepe prilike za postizanje gola već u prvom, 14. i 30.minutu. Prva je nastala posle greške odbrane Inđije, a sve je izvadio Preković sa sjajnom intervencijom. U 14.minutu slobodan udarac za momka u belom dresu koji prebacuje živi zid, cilja u sam donji ugao gola Prekovića, ali je ovaj pokazao fantastičan refleks i vadi loptu već viđenu u mreži. Nova greška odbrane Inđije u 30.minutu. Ciger se nije najbolje snašao, gubi loptu, usledio je centaršut sa desne strane napada Hapoela na suprotnu stativu, a na njoj je ispao kratak i neprecizan gostujući napadač koji loptu šalje u malu mrežu, ali van okvira gola.

U drugom delu Inđija kao da se privikla na agresivnost gosta, a i igrači koji su ušli u teren su doneli potrebnu svežinu i samim tim bolju igru svog tima. Mitić je u 53.minutu izborio prekršaj na samoj ivici kaznenog prostora Hapoela. Sjajno je šutirao ovaj igrač, prebacivši živi zid, ali je golman Hapoela poput Prekovića u prvom poluvremenu sjajno izvadio loptu ovog puta iz gornjeg ugla svog gola. U 55′ i Hapoel ima sličnu priliku. Bio je to snažan šut, ali je Stanivuković pribran i loptu boksuje u polje. Inđija u 75′ pravi najlepšu akciju na utakmici. Izmenjeno je nekoliko pasova, protivnik je izbačen iz igre, ali akcija na kraju nije imala onu pravu završnicu šutem na gol rivala i završena je samo sa novim kornerom.

Gol odluke je pao u 80.minutu. Tu nije bilo akcije, ali je viđena sjajna snalažljivost Lukića. Golman pokušava da pronađe svoje igrače kroz sredinu terena, a to je često lagan plen za rivala. Tako je Lukić pritrčao lopti na nekih 30 metara od gola gosta i iz prve matirao golmana. 1: 0.

Do kraja meča još dve akcije vredne pažnje i jedne umalo tuče na terenu. Prvo su gosti u 86′ izveli dobru akciju, usledio je šut igrača u beloj opremi sa oko 16.metara u dobro postavljenog Stanivukovića. Dva minuta kasnije Vraštanović je načinio odličan prodor kroz sredinu terena, u pravom trenutku je uposlio Mitića, a ovaj ulazi u kazneni prostor, šutira, ali se golman sjajnom intervencijom bar donekle iskupio za veliku grešku kod gola Inđije.

I za sam kraj opis situacije kada je grubo srušen Smiljanić. Ovaj temperamentni igrač je potražio revanš na drugi način, stvorila se gužva u kojoj su učestvovale i obe klupe. Na svu sreću razum je nadvladao emocije. Sudija, e to baš i nije bila sjajna priča.

Sportski centar FSS. Centralni stadion, gledalaca oko 100. Sudija: Jovan Šegrt iz Beograda. Strelac: Lukić 80′ – Inđija.

Inđija: Preković (Stanivuković 45′), Anđelković, Ilić (Vuković 52′), Ciger, Mrđa (Beni 61′), Janjić (Džejmi 61′), Bosančić (K)(Vraštanović 45′), Stojanović (Smiljanić 35′), Lukić, Ivančević (Stoiljković 45′).