Fudbaleri Radničkog 1923 uspešniji od Požežana

Pogotkom Tomislava Todorovića u 38. minutu, fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 pobedili su danas na „Čika Dači“ Slogu iz Požege sa minimalnih 1:0 (1:0), u četvrtoj kontrolnoj utakmici pred start nove sezone u Prvoj ligi Srbije.

Bilo je to jako dobro izdanje izabranika trenera Darka Tešovića, naročito u prvom poluvremenu, koje je kragujevački prvoligaš odigrao u visokom ritmu, uz tečnu, pas igru i konstantan presing na protivničkoj polovini terena. Viđeno je nekoliko izuzetno efektnih akcija „na prvu loptu“, a pogodak koji je postigao Tomislav Todorović pokazao je da će kontre i polukontre biti opasno oružje Kragujevčana i u nastupajućoj sezoni.

Fudbaleri kragujevačkog prvoligaša odigrali su izuzetno ofanzivno u prvih 45 minuta

Za razliku od susreta sa Šumadijom iz Aranđelovca u subotu, trener Radničkog 1923 na današnjoj proveri nije želeo da eksperimentiše sa sastavom, već je na teren poslao one igrače koji će najozbiljnije konkurisati za startnu postavu na premijeri protiv Užičana. Pokazalo se da je ova ekipa izuzetno uigrana i kadra da ispuni Tešovićeve zamisli na terenu.

Kragujevčani su od samog starta krenuli ofanzivno sa jasnom namerom da nametnu svoj način igre i zagospodare terenom. Zadnja linija Radničkog stajala je vrlo visoko, maltene na sredini terena, dok je ostatak ekipe pravio konstatan pritisak na protivničke igrače sa loptom.

U takvoj igri, na prvu šansu nije se dugo čekalo. Markišić je u 9. minutu tukao sa ivice šesnaesterca, da bi se pet minuta kasnije isti igrač našao u još povoljnijoj poziciji nakon povratne lopte Dimitrića, ali ni ovom prilikom nije uspeo da zatrese mrežu rivala.

Gosti iz Požege su usled pritiska domaćina, logično, svoju šansu tražili preko kontranapada. Tako je u 35. minutu Đukić umakao po desnoj strani i „zavrnuo“ loptu pred gol Kragujevčana, gde je Đorđević zakasnio da je ubaci u mrežu. Odmah potom zapretio je na drugoj strani Vujasin snažnim udarcem sa nekih osamnaest metara, ali preko gola.

U 38. minutu fudbaleri Radničkog 1923 uspevaju da krunišu terensku inicijatavu i da stignu do vođstva. Vujasin je otvorio kontru idealnom loptom u prostor za brzonogog Dimitrića, on je produžio do Tomislava Todorovića, koji preciznim udarcem pogađa suprotan ugao za 1:0.

U drugom poluvremenu Kragujevčani su malo spustili ritam igre, preteći iz opasnih kontri i polukontri. Tako je već u četvrtom minutu nastavka Varjačić dobro prošao po desnoj strani, a zatim uputio prizemnu loptu u peterac Požežana, gde ju je sigurno pokupio golman Sloge Glintić.

U 57. minutu svoj udarac okušao je i Jovan Lukić, a četiri minuta kasnije Tomislav Todorović je idealno proigrao Dimitrića, koji se našao oči u oči sa Glintićem, ali nije uspeo da ga nadmudri.

Kalajanović je u 71. minutu pokušao da iznenadi Rumenića sa distance, međutim, bio je nedovoljno precizan. U 78. minutu Maksimović je dobro povukao jednu kontru Radničkog, uposlio Apiju, a ovaj pronašao Ratkovića, koji je dugo tražio poziciju za udarac, da bi na kraju šutirao preko prečke.

Probao je i Apija u 83. minutu da se upiše u strelce, ali je pogodio spoljni deo mreže, a poslednju priliku na utakmici imao je Jovan Lukić, nakon što je sa leve strane terena ušao u sredinu i uputio oštar udarac van okvira gola.

RADNIČKI 1923 – SLOGA (Požega)  1:0 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 150
Sudija: Pavle Vasilijević (Kragujevac)
Strelac: T. Todorović u 38. minutu

RADNIČKI 1923: Rumenić, Varjačić, Lalić, Petrović, M. Ilić, Vidović, Zdravković, Markišić, T. Todorović, Vujasin, Dimitrić. Igrali su još: Lukić, Maksimović, Ratković, Aleksijević, Apija i Đurović.

SLOGA: Glintić, Marjanović, Vlašić, Nikolić, Đorđilović, Janjić, Stanić, Stojaković, Đukić, Đorđević, Plazinić. Igrali su još: Terzić, Protić, Danilović, Kalajanović, Arsenijević i Ivanović.

Generalnu proveru pred start sezone u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Radničkog 1923 imaće u subotu, 4. avgusta, kada na „Čika Daču“ dolazi Metalac iz Gornjeg Milanovca. Početak ovog susreta zakazan je za 17 časova i 30 minuta.